trarenfrru

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri

İnsan sağlığı söz konusu olduğunda en fazla tercih edilen yangına müdahale sistemlerinden biri olan FE25 gazlı söndürme sistemleri, insanı korurken doğayı düşünmekte ve ozon tabasını delici gazlar içermemektedir. Arabaların egzoz gazlarından, parfüm ve deodorantlardan bile etkilenen ozon tabakası FE25 gazından etkilenmemektedir. Kimyasal bileşeni HFC 125 Pentafluoroetan gazı olan bu sistem piyasada FE25 olarak ad yapmıştır.

En önemli özelliği tabi ki sağlığa zararlı olmaması olan FE25 gazlı söndürme sistemi, yangına 10 saniyede müdahale etmesiyle de ün yapmıştır. Hızlı müdahale ve seri sonuç alabilme özelliği sayesinde can ve mal kaybı yaşanmamaktadır.

 • Fe25 Gazlı Söndürme Sistemi Fiyat İstanbul
  Fe25 Gazlı Söndürme Sistemi Fiyatlari
  Fe25 Gazlı Söndürme Sistemi İstanbul
  Fe25 Gazlı Söndürme Sistemi Sistemi
  Fe25 Gazlı Söndürme Sistemi Fiyat
  Fe25 Gazlı Söndürme Sistemi İstanbul
  Fe25 Gazlı Söndürme Sistemi
  Fe25 Gazlı Söndürme Sistemleri

Klasik yangın söndürme tüplerinden farklı olarak, elle müdahalelerde püskürtme işlemine başlanması için pnömatik veya elektriksel destek alınması gerekmektedir. Tetikleme mekanizması bu iki kontrol sistemi ile devreye girebilmektedir. Otomatik modelinde ise yangın algılandığı an sistem devreye girmekte ve kendiliğinden söndürme işlemini gerçekleştirmektedir.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları

Söndürme sistemleri kendi içlerinde yangın türlerine müdahale etme yeteneğinde göre sınıflandırılmaktadır. FE25 gazlı söndürme sistemleri kullanım alanları da bu sınıflandırma içerisinde yer almaktadır.

Tip olarak A, B, C ve E sınıfı yangınları söndürme yetisine sahip iken D tipi yangınlarda otoriter değildir. A tipi olan kauçuk, tekstil, plastik, selüloz, ağaç ve kömür yangınlarında, B tipi olan benzin, mazot, fuel-oil, madeni yağ, vernik, boya, tiner, alkol, parafin, aseton, asfalt, tutkal yangınlarında, C tipi olan metan, hidrojen, asetilen, LPG, doğalgaz yangınlarında ve E tipi olan elektriksel yangınlarda etkili bir söndürme sistemidir.

Bu tiplerin yanı sıra FE25 gazlı söndürme sistemleri kullanım alanları içerisinde; jeneratör, server, kompanzasyın, transformatör, manyetik medya, arşiv, mikro söndürme, asma tavan, kablo galerisi, GSM istasyonu, elektrik dağıtım panosu, doğalgaz dağıtım tesisi, depo, kimyasal madde üretim tesisi, kasa dairesi, ATM sistemi, banka para taşıma aracı, kompresör, havalandırma birimi yer almaktadır.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Özellikleri

Yukarıda çevreye karşı herhangi bir zararının olmadığını söylediğimiz FE25 gazlı söndürme sistemleri özellikleri bununla sınırlı değil. Kullanımdan sonra insanın soluk almasını engelleyecek herhangi bir oksijen kısıtlamasına da neden olmamaktadır. Ancak burada uyarı mahiyetinde söylememiz gereken şey, tüm yangın söndürme sistemlerinin temel çalışma prensibi, alevler ile havadaki oksijen arasındaki iletişimi kesiyor olmasıdır. Bu da FE 25 sistemi de dahil olmak üzere tüm sistemlerin ortamdaki oksijen miktarını izole ettikleri anlamına gelmektedir. Bu yüzden en risksiz denebilecek sistemler de bile kullanıcıların maske ile müdahale etmesi iş güvenliği ve sağlığı açısından elzemdir.

FE25 gazı esas itibariyle rengi ve kokusu olmayan bir gaz olduğu için, mekanda herhangi bir iz ve koku bırakmamaktadır. Bu da yangına müdahaleden sonraki temizliğin kolay olduğu anlamına gelmektedir.

Kurulum olarak oldukça uygun maliyette olan FE25 gazlı söndürme sistemleri, fiyatına nazaran oldukça kuvvetli bir söndürme özelliğine sahiptir. Yangın alarmı hissedildiği an müdahalesi müthiş hızlı olmakta, olası parlama ve yayılmaları önlemektedir. Profesyonel mühendislerimiz tarafından test edilen, onaylanan ve TSE sertifikalı olarak satılan FE25 gazlı söndürme sistemleri, ekiplerimiz tarafından döşenmektedir.

Tesisatı yapıldıktan sonra denemesi de yapılan ve onaylandıktan sonra gerçek teslimi yapılan otomatik yangın söndürme sistemleri, firmamızın deneyimli kadrosu tarafından bilimsel ölçütlere bağlı kalınarak yapılmaktadır. Metrekareye düşecek sprinkler hesabı, malzemeyi söndürecek gaz türü, boşaltım ve müdahale süresi, algılama sensorları, periyodik bakım, test ve yeniden dolum işlemleri mühendislerimiz tarafından planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
 • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.