trarenfrru

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Normal şartlar altında devam eden sosyal hayat ve iş hayatında beklenmedik bir şekilde aniden darbe vuran yangınların önlenmesi amacıyla, sektörde en fazla kullanılan sistemlerden biri olarak FM 200 Gazlı Söndürme Sistemlerini kullanabilirsiniz. Kokusuz ve saydam renkli özelliğiyle en çok talep edilen yangın söndürme sistemlerinden biri olarak insanların can güvenliği düşünülerek yapılan bu sistemler oldukça işlevseldir. FM 200 Gazlı Söndürme Sistemi yanan bölgeye müdahale ederken bölgede zarar oluşturmadığı için avantajlı sayılmaktadır. ISO14520 standartlarında üretilerek kalite şartnamelerine ve yönetmeliklerine de uygun olmaktadır.

 • Fm 200 Gazlı Söndürme Sistemleri
  Fm 200 Söndürme Sistemleri Bakımı
  Fm 200 Söndürme Sistemleri Fiyat Listesi
  Fm 200 Söndürme Sistemleri Fiyat
  Fm 200 Söndürme Sistemleri İstanbul
  Fm 200 Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır
  Fm 200 Söndürme Sistemleri Teknik Şartnamesi
  Fm 200 Söndürme Sistemleri

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Fiyatı

Firmamızın tüm müşterilerin faydalanabilmesi adına takip ettiği ücretlendirme politikasına uygun olarak FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri fiyatı da bütçenizi sarsmamaktadır. Genel olarak can ve mal güvenliği söz konusu olduğunda çalıştığımız tüm müşterilerimiz fiyat konusunda problemsiz ve memnun olarak ayrılmaktadır.

Kısmi yangınlarda kullanılabilen FM 200 gazlı söndürme sistemleri, uygun montajlar ile geniş alanlarda da kullanılabilir. Fiyat olarak oldukça maliyeti az, maliyetine oranla kurtardığı can ve mal devasa olan bu sistemleri kullanan müşterilerimiz oldukça memnun kalmaktadır. Yapılan kalite kontrolleri ve denemeler sonucunda % 100’e yakın başarı sağlanmaktadır.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Apartman, atölye, işyeri ve diğer ticari kuruluşların gazlı yangın söndürme sistemlerini araştırırken FM 200 sistemi konusunda araştırdıkları en önemli konu FM 200 gazlı söndürme sistemleri nasıl çalışır konusudur. Genel olarak karşılaştıkları cevap ise farklı otomatik yangın söndürme sistemlerinin çalışma prensibinden çok da farklı olmadığıdır.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri, algılayıcı sensörün yangını fark etmesiyle 8 saniye içinde ateşleyiciyi hazırlayarak püskürtme sistemini devreye sokması prensibiyle çalışır. Böylece alevlenmenin başladığı bölge kıvılcımdan yangına dönüşmeden bertaraf edilmiş olur. Tüm yangın söndürmeleri ana ilkesi olan, alevin havayla temasının önlenmesi işlemi aynı şekilde burada da gerçekleşmektedir. Hızlı bir şekilde gerçekleşen bu işlem sayesinde hem can hem de mal kaybının önüne geçilmektedir.

Tüp içerisinde basınç altında bekleyen FM 200 gazı açığa çıkartılarak yangına müdahale edilir. Gazın basınç değerini gösteren basınç ölçer göstergeler sayesinde, bakım zamanı elle müdahale ederek gazın yenilenmesi sağlanmaktadır. Manifold kolektörler sayıca fazla olan basınçlı tüplerin birbirlerine bağlanmasını sağlar. Tahrik üniteleri ateşleme görevini üstlenerek otomatik sistemi başlatır ve nozüller yardımı ile gaz boşaltılarak ortam emniyeti sağlanır.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Bakımı

Saydam renkte olan FM 200 gazı yangına müdahaleden sonra etrafta renk bırakmaz. Dumanı engelleyen, yangının dağılmasını önleyen ve insanların boğulma tehlikesini bertaraf eden FM 200 gazlı söndürme sistemleri bakımı periyodik olarak yapılmalıdır.

Sistem üzerindeki basınç ölçerlerin sürekli olarak kontrol edilmesi, yangına müdahale edilmemişse bile düzenli olarak gazların yenilenmesi, eksiklerin tamamlanması çok önemlidir. Günümüzde genellikle tüketiciler riskli durum başa gelmediği sürece tehlikenin farkında olmamaktadırlar. Alınması gereken önlemleri almayarak hem can hem de mal kaybına davetiye çıkarmaktadırlar. Otomatik gazlı söndürme sistemlerinin düzenli muayenesi şarttır. Resmi görevlilerce yapılacak incelemelerde ciddi cezalar yazılmaktadır.

FM 200 Gazlı Söndürme Teknik Şartnamesi

Karbon, hidrojen ve florin içerikli FM 200 gazı kullanıldığı bölgedeki alüminyum, pirinç, çelik, pik, kurşun, bakır, kauçuk, plastik ve elektronik parçalara zarar vermemesi hasebiyle bu maddelerin yoğun kullanıldığı yerlerde çok tercih edilmektedir. Firmamız ile iletişime geçtiğinizde ve bu sistemi kurdurmak istediğinizde FM 200 Gazlı Söndürme Teknik Şartnamesini birlikte inceleyerek maksimum kaliteye ulaşmayı hedefliyoruz.

FM 200 Gazlı Söndürme Teknik Şartnamesi; işin konusunu, kapsamı, sistemin genel çalışma prensibini, sistemin genel özelliklerini, sistem ekipmanlarının teknik özelliklerini, silindirleri, vana gurubunu, esas tetikleme mekanizmasını, yardımcı tetikleme mekanizmasını, nozulları, kolektörleri, basınç anahtarını, düşük basınç anahtarını, boruları, montaj destek elemanlarını, söndürme kontrol panelini, hissedici elemanları, bekletme butonunu, manuel boşaltma butonunu, sireni, flaşörlü sireni, proje ve montajı, standartlar ve onayı, testler ve devreye almayı, eğitim ve garantiyi, yeniden dolumu içermekte ve alıcı ile firma arasında bir nevi sözleşme görevi üstlenmektedir. Böylece alıcı otomatik yangın söndürme sistemini teslim alırken hangi kriterlere göre kontrol edeceğini garanti altına almış olur.

FM 200 Gazlı Söndürme Teknik Şartnamesi, kullanıcılara ve alıcılara verilecek eğitimi de kapsadığı için yüklenici firmanın taşıdığı misyonu açıkça belirtmektedir. Bu sistemin tamamen yabancısı olan personel bu eğitim sayesinde sisteme tüm detaylarıyla hakim olmaktadır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
 • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.