trarenfrru

Pano İçi Mikro Söndürme Sistemi

Devasa alanların korumasını sağlayan büyük yangın söndürme sistemlerinin yanı sıra, daha küçük bölmelerin ve panoların iç kısmındaki mini yangınları söndürme görevini üstlenen pano içi mikro söndürme sistemi de oldukça önemli bir işlev üstlenmektedir.

Pano İçi Mikro Söndürme SistemleriPano İçi Mikro Söndürme Sistemleri

Elektrik panoları başta olmak üzere aynı boyutlarda işlev gösteren bölmelerle birlikte alanın yangından korunması konusunda tek yetkili sistemdir. Direkt çalışma prensibi ve indirekt çalışma prensibi şeklinde takılabilmektedir. Bu sistemlerde söndürücü gaz olarak HFC 236 ea gazı kullanılmaktadır. Yangını söndürecek sistem boru veya tubing şeklinde döşenmektedir.

 • Pano Ici Mikro Sondurme Sistemleri
  Pano Ici Mikro Yangin Sondurme Sistem
  Pano Ici Yangin Sondurme Sistemi
  Pano Ici Mikro Sondurme
 •  

  pdf

Pano içi mikro söndürme sistemlerinde kullanılan tüplerin ağırlığı 1, 2, 4, 6 ve 12 kilogramlık ağırlıklardır. Bu sistemin tüm takibi merkezi algılama sitem monitöründen yapılabilmektedir.

Pano İçi Söndürme Sistemi Fiyatları

İnsan gayretiyle görülemeyecek ve yeteneğiyle müdahale edilemeyecek yerlerde başlayan mikro yangınlara müdahale eden pano içi söndürme sistemi fiyatları firmamız tarafından piyasanın daha altında sabitlenmektedir.

Büyük otomatik yangın söndürme sistemlerinden daha az maliyetli ve ekonomik bir çözüm olarak sunulmaktadır. Üstelik bakım ve yeniden dolum maliyeti de oldukça etkileyicidir. Makinelerin veya depolama bölümlerinin içine mikro olarak yerleştirilerek hem pahalı ekipmanlarınızı korur hem de yangının ileriki boyutlarını önleyerek olası can kayıplarına da mani olur.

Pano İçi Gazlı Söndürme

Pano içi gazlı söndürme sistemi içerisinde muhteva edilen gazlar, FM 200, HFC 23, HFC 236 ea ve HFC 125 gazlarıdır. Kuru kimyasal söndürme sistemleri ile gayet ahenkli olan pano içi gazlı söndürme sistemi, uzman mühendislerimiz tarafından bizzat yerleştirilmektedir. Söndürme işlevinden farklı savunma işlevi de olan bu sistemler, maddi olarak değerli makinelerinizi, sistemlerinizi ve ekipmanlarınızı çok iyi bir şekilde korumaktadır.

Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmaların en fazla rağbet ettiği pano içi gazlı söndürme sistemi, algılayıcıların devreye girmesiyle saniyeler içinde müdahaleye başlamakta ve personele haber vermektedir. Böylece ilk müdahaleden sonra ilgili personel olay yerine gelip inceleme yapabilmekte, olası riskler bertaraf etmek için itfaiye ekiplerini çağırabilmektedir.

Mikro Yangın Söndürme

Panoların içine polimer hortumlarla bağlanarak yangına müdahale etme şansı kazanan mikro yangın söndürme işleminin aktif bir şekilde sistemi koruması için, profesyonel ekiplerce hazırlanması ve takılması gerekir. Ateşin ısısı ile birlikte bu polimer hortum zayıf bırakılan birkaç yerinden otomatik olarak yırtılır ve alevlere müdahale başlamış olur.

Tüpü, vanası ve algılayıcı birimiyle birlikte bir bütün halinde görev yapan mikro yangın söndürme çok kısa bir sürede devreye girerek yangının büyük zararlarını önlemektedir.

Elektrik Yangınları Neyle Söndürülür?

Yukarıda saydığımız gazlar ile aslında elektrik yangınları neyle söndürülür sorusunuz cevaplamış olduk. Bu gazların malzemelere zarar vermemesi, yalıtkan olması ve elektriği iletmemesi, artık madde bırakmaması, renklere zarar vermemesi, koku bırakmaması özellikleri elektrik yangınlarında kabloların temiz bir şekilde kalmasını sağlamaktadır.

Çeşitli renklerden oluşan kabloların orijinal hallerine zarar gelmemesi için elektrik yangınlarında pano içi mikro söndürme sistemleri kullanılmaktadır. Borusuz ve borulu olarak kullanılabilen bu sistemdeki temel fark, borulu sistemin ateş ısısı yükseldikten sonra belirli yerlerden müdahale etmesi, borusuz sistemin ise yangının başladığı yeri hızlıca tespit edip yine aynı hızla o noktaya müdahale etmesidir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
 • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.