trarenfrru

Yangın Dolabı Sistemleri

Resmi dairelerde, okullarda, hastanelerde, cezaevlerinde, yüksek alışveriş merkezlerinde, toplu konutlarda bulundurulması zorunlu olan yangın dolabı sistemleri, firmamız tarafından TSE standartlarında üretilmektedir. Kırmızı renkte akmayan boya ve tüm iç teçhizatlarıyla mevzuatlara uygun olarak imal edilen ve teslimi yapılan yangın dolapları, montajı yapılarak ve kullanımı anlatılarak teslim edilmektedir.

Sulu Sistem Yangın Dolapları

Kuru Sistem Yangın Dolapları

Camlı, kapaklı, 360 derece dönebilen hortum makarası, itfaiye ekipmanlarıyla birlikte duvara monte edilen yangın dolap sistemlerinin nasıl kullanılması gerektiği, periyodik bakımının nasıl yapılacağı, hortumun nasıl kullanılacağı, kıyafet ve ekipmanlasın ne işe yaradığı gibi tüm bilgiler, mevcut personele tarafımızdan eğitimle aktarılmaktadır.

İçindeki hortuma pompadan gelen basınçlı su ile müdahale sağlanmaktadır. Yeterli büyüklükte olması içindeki malzemelerin sığması ve can güvenliğiniz için önemlidir. Yangın anında hızlıca müdahaleyi sağlayacak şekilde dizayn edilmesi ve montajının yapılması hayati önem taşır. Çok eğitimli olmayan personelin bile kullanabileceği basitlikte olması gerekir.

Yangın Dolabı Fiyatları

Piyasanın en uygun yangın dolabı fiyatlarını firmamız bünyesinde bulabilirsiniz. Yönetmeliklere ve TSE standartlarına uygun olarak hazırlanan yangın dolaplarını içindeki tüm malzemeleriyle birlikte cazip fiyatlarla hizmetinize sunuyoruz. Yapılacak denetimlerde tam puan alacağınız şekilde dizayn edilen ve montajı sağlanan yangın dolaplarını hiç kullanmamanız temennisiyle arz ediyoruz.

Büyüklükleri ve içeriğine göre yangın dolabı fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Piyasadaki en uygun fiyatları sunmayı garanti ediyoruz. Tüm ürünlerimiz kaliteli malzemelerden üretilmekte olup, garantili olarak satışa konulmaktadır. Uygun ödeme koşullarıyla binalarınızı korumak bizim işimiz.

Yangın Dolabı Ölçüleri

Çok katlı binalarda birbirinden 30 metrede uzak olmayacak şekilde her kata veya aynı katta belirli uzaklıklara koyulması gereken yangın dolabı ölçüleri de belirli standartlara göre düzenlenmelidir. Büyük imalathaneler, kapalı otoparklar, kazan daireleri, atölyeler, depolar ve sağlık, konaklama ve toplanma niyetiyle yapılan binalarda belirli ölçülerde olması gereken yangın dolapları, yangına müdahale yeteneğine göre tek kapaklı veya çift kapaklı olabilmektedir.

Bina içinde farklı bina dışında farklı, dekoratif modeli bulunan, köpüklü türü de olan yangın dolapları, olması muhtemel yangınlara karşı en yakın yardımcınız olacaktır. Kimyasal yangınlarda dışındaki basit yangınlara bir personel aracılığıyla müdahale edilmesine imkan tanıyan yangın dolapları en uygun fiyatlarla firmamızda sunulmaktadır.

Yangın Dolabı Yerden Yüksekliği

Tüm yangın söndürme sistemleri, profesyonel kadromuz tarafından montaj edilmektedir. Uzman mühendislerimiz tarafından yapılan yangın söndürme hesabı gibi, yine uzman ekibimiz tarafından hazırlanan yangın dolaplarının, yönetmeliklerde bulunan yangın dolabı yerden yüksekliği hesaplanarak yerleştirilmektedir.

Binalarda bulunan yangın butonlarının da belirli bir yerden yüksekliği olmak zorundadır. Yangın dolaplarının da personelin müdahale anında zorlanmayacağı şekilde belirli bir yüksekliğe sahip olması gerekmektedir. Müdahale edecek ekiplerin kolaylıkla açabilmesi, yangın kıyafetlerini giyebilmesi, kaskını takabilmesi, çizmesini giyebilmesi ve eldivenini takıp yangın hortumu ile alevlere müdahale etmesi işlemlerini geciktirmeyecek şekilde yüksekliği ayarlanmalıdır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.