trarenfrru

Arşiv Koruma Yangın Söndürme Sistemleri

Günümüzde çeşitli kurum ve kuruluşların arşiv bölümleri yer almaktadır. İçerisinde birçok anlamda değerli dosyaların, evrakların ve buna benzer belgelerin depo edildiği arşivlerin son derece korunması ve özellikle de çeşitli felaketlerden de uzak tutulması gerekmektedir. Bu noktada arşivlerin özellikle de yangın felaketlerinden korunması için çeşitli önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu noktada yangın söndürme sistemleri devreye sokularak olası yangın durumlarına karşı büyük önlemler alınabilir. Yönetmeliklere göre arşivlerin saklanma süreleri kurumdan kuruma değişse de korunmaları gerçeği her işletmeyi ilgilendirmektedir. Arşivlerin içerisinde yer alan manyetik kayıt ile depolanan verilerin saklanmaları daha farklı olmaktadır. İçeri kısımda saklı olan tüm bilgilere her zaman için sağlıklı olarak ulaşılması gerekmektedir. Nitekim bilgileri saklamanın en iyi yollarından biri de tedbirli davranmaktır. Arşiv koruma sistemleri kapsamında yangın söndürme sistemlerinin de geliştirilmesi gerekmektedir.

Arşiv Binalarında Yangından Korunma ve Yangın Söndürme Sistemleri
Arşiv Binalarında Yangın Söndürme Sistemleri
Arşiv Koruma Yangın Söndürme Sistemleri
Arşiv ve Kütüphanelerde Yangından Korunma

Arşiv ve Kütüphanelerde Yangından Korunma

Arşiv koruma sistemleri yangın söndürme sistemleri tarafından desteklenerek arşiv içerisinde yer alan birçok belge, evrak korunabilir. Neticesinde devlet tarafından fazlasıyla önemli olan ya da şirketin en önemli bilgilerini içeren bu yapıları korumanın en yegane yollarından biri de yangın söndürme sistemlerinin devreye sokulmasıdır. Nitekim yangınlar gerek insan sağlığına gerekse de maddi anlamda birçok hasarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumların önüne geçmek adına da belirttiğimiz üzere yangın söndürme sistemlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Özellikle de devlet birimlerinde ya da çeşitli şirketlerde, kurumlarda arşiv bölümlerinden sorumlu kişilerseniz eğer daha da dikkatli olmanızda fayda vardır.

Arşiv Binalarında Yangından Korunma ve Yangın Söndürme Sistemleri

Arşiv Binalarında Yangından Korunma ve Yangın Söndürme Sistemleri

Esasında arşiv koruma sistemleri için en uygun iki yöntem gazlı ve su sisi söndürme sistemleridir. Gazlı yangın söndürme sistemlerinden en uygunu FE 25 ve FE 227 gazlarını içeren söndürme ajanlarıdır. Arşivlerdeki en hassas korunması gereken demirbaşlar manyetik demirbaşlar olduğu için gazların bu alanda zarar vermeyen nitelikte olmasına özen göstermek gerekir. Profesyonel olarak etüt yapılması ve sistem açılarının iyi hesaplanması önemlidir. Bu kapsamda arşiv koruma yangın söndürme sistemleri de devreye girerek her türlü tehlikeye karşı büyük önlemler alınabilir. Neticesinde çok daha sağlıklı bir ortamın oluşturulması adına bu gibi önlemlerin alınarak çeşitli anlamlarda avantajlardan da yararlanmanızı sağlayacaktır.

Olası büyük hasarlardan kurtulmanın çeşitli tedbirleri arasında gösterilen yangın söndürme sistemlerini arşiv sistemlerinde de kullanmanızda büyük fayda olacaktır. Aksi taktirde arşiv birimleri ve insan sağlığı bu noktada en büyük zarara uğrayacak olan ilk kriterlerdir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.