trarenfrru

Müze Yangından Korunma ve Söndürme Sistemleri

Hemen her ilde bulunan ve önemli değerleri de içerisinde barındırmakta olan müzelerin gerek günümüzde gerekse de eski tarihlerde oldukça önemli bir yeri vardır. Bu anlamda müze koruma sistemleri de geliştirilerek müzelerin çok daha uzun yıllar korunabildiği bir ortam oluşturulmalıdır. Neticesinde en kapsamlı ortamlardan biri olarak örnek gösterilen müzelerin korunmasının bir yolu da yangın söndürme sistemleri tarafından desteklenecek olmasıdır. Neticesinde oluşabilecek her türlü yangına ve buna benzer felaketlere karşı alınabilecek önlemler arasında yangın söndürme sistemleri de yer almaktadır. Sizler de müzelerin çok daha uzun ömürlü olarak ayakta kalması ve neticesinde daha iyi bir muhafaza yöntemi olması açısından yangın söndürme sistemlerine her zaman için ihtiyacınız olacaktır.

Askeri Savunma Sektörü İçin Yangın Söndürme Sistemleri
Müze Yangından Korunma ve Söndürme Sistemleri
Müze Yangından Korunma ve Söndürme Sistemleri
Müze Yangın Söndürme Sistemleri

Müze Binalarını Yangından Koruma Sistemi

Yangın söndürme sistemlerinden en hassas olanlarından bir tanesi müze koruma sistemleridir. Ekonomik değeri çok yüksek eserlerin yer aldığı, sergilendiği ve saklandığı müzelerde mutlaka yangına karşı önlem alınmalıdır. Elektrik kaynaklı yangınların daha çok rastlandığı müzelerde ek olarak elektrik tesisatının içerisine mikro söndürme sistemleri de kurulabilir. Böylece hem mikro söndürme sistemleri hem de müze koruma sistemleri birlikte daha kuvvetli bir koruma sağlayacaktır. Müze koruma sistemleri yangın söndürme sistemleri tarafından desteklenerek en iyi biçimde müzeler muhafaza edilebilir ve neticesinde çok daha iyi işler de sağlanabilir.

Müze Yangından Korunma ve Söndürme Sistemleri

Gerek insan sağlığına gerekse de müze gibi çeşitli önemli değerlere birçok anlamda zarar verebilecek olan yangın felaketlerinin yaşanmasına karşın yangın söndürme sistemlerinin devreye sokulması son derece önemli bir eylemdir.

Müze Yapılarında Yangın Güvenliği

Müze koruma yangın söndürme sistemleri tarafından gerçekleştirilerek en kapsamlı biçimde korunma işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Neticesinde insan sağlığının da en az zararla etkilenmesi adına yangın söndürme sistemlerinin müze ve benzeri birçok yerde kullanılması gerekmektedir. 

Müzeler için en zararsız olabilecek yangın söndürme sistemleri FE 25 ve FE 227 tipi gaz içeren sistemler ile yüksek basınçlı su sisi söndürme sistemleridir. Bu sistemler monte edilmeden önce ekonomik veya tarihi değeri yüksek eserlerin kopyalarına karşı test edilmeli ve zararsız oldukları tespit edilirse döşenmelidir. Test için profesyonel ekiplerin çalışması şarttır. Hem yangın söndürme sistemini tasarlayan ve satışını yapan ekipler, hem de sanat danışmanları deneme sürecindeki yangına müdahale çalışmalarını izlemelidir. Böylesine kapsamlı ve etkili bir sistemi edinmenizde son derece fayda vardır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.