trarenfrru

Tünellerde Yangın Söndürme Sistemleri (Demiryolu Sistemi)

Araçları trafikte daha iyi biçimde seyir halinde olması ve neticesinde daha araçların da rahatlamasını sağlamak amacıyla kullanılmakta olan tüneller içerisinde oluşabilecek felaketlere karşı önlemler almak adına tünel söndürme sistemleri kullanılabilir. Bu kapsamda en büyük felaketler arasında yer alan ve neticesinde büyük zararlar da vermekte olan yangınlara karşı birçok önlem alabilirsiniz. Hem daha iyi muhafaza etmek hem de olası felaketlere karşı en iyi önlemleri almak adına tünel söndürme sistemleri ile birlikte yangın söndürme sistemlerini de devreye sokmalısınız. Aksi taktirde birçok hasarla karşılaşılabileceği gibi insanlar sağlığından da olabilir.

Tünellerde Yangın Söndürme Sistemleri
Tünellerde Yangından Korunum Sistemi
Tünellerde Yangın Güvenliği
Tünellerde Yangın Söndürme Sistemleri (Demiryolu Sistemi)

Tüneller İçin Yangın Söndürme Sistemleri

Tünel söndürme sistemleri yangın söndürme sistemleri ile de desteklenerek en iyi biçimde yangın felaketlerine karşı önlemler alınabilmelidir. Bu kapsamda tünellerin gerekli görevliler tarafından da önemle korunması ve takip edilmesi gereklidir.Tünel yangın sistemleri araçların kaza yaparak yangına sebebiyet verme ihtimali de göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Zira tünellerde meydana gelen yangın olaylarının çok büyük bir bölümü kazalar sonucu gerçekleşen patlamalar sonucunda oluşmaktadır. Sizler de bu gibi durumlara karşı daha iyi olmak ve önlemler alabilmek adına yangın söndürme sistemlerini devreye sokmanızda fayda olacaktır. Nitekim büyük felaketlerin yaşanması durumunda can kayıpları bile olabilir. Bu durum en kötü ihtimaller arasında gösterilebilecek bir durum olmakla birlikte bu durumdan en iyi biçimde sıyrılmanın yollarından biri de önlemler almaktır.

Tünellerde Yangın Söndürme Sistemleri (Demiryolu Sistemi)

Tünellerde Yangın Güvenliği

Tünel söndürme yangın söndürme sistemleri tarafından gerçekleştirilebilecek bir durumdur. Buna göre sizler de özellikle de tünel alanlarında görevli ya da sorumlu iseniz bu gibi durumlara karşı en iyi tedbirleri almanız gerekmektedir. Tünellerde nasıl bir yangın söndürme sistemi kullanılacağına dair yapılan araştırmalar göstermiştir ki en uygun şekil, yangın söndürme sisteminin tünelin tavan kısmına raylı sistem olarak döşenmesi, algılayıcı ve ihbar edici sistemden alacağı sinyal ile yangın bölgesine hızlıca yönelmesi ve yangını seri bir şekilde kontrol altına almasıdır. Birden fazla döşenecek raylı söndürme sistemi, ihbar sinyalleri gelince, yangın noktasına en yakın olanını göndermelidir. Siz de bu gibi öneri ve dikkatleri araştırarak ve daha da dikkate alarak en profesyonel biçimde yangın felaketlerinin üstesinden gelebilirsiniz. Neticesinde sizlere en kapsamlı önlemleri aldıracak olan yangın söndürme sistemlerini tüneller dahil birçok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.