trarenfrru

Denizcilik Sektörü İçin Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın felaketleri birçok alanda yaşanmakta ve neticesinde insanlara da fazlasıyla zarar vermektedir. Buna göre sizler de yangın felaketlerine karşı alınabilecek en iyi önlemleri almalı ve felaketler karşısında da olabildiğince sakin davranmalısınız. Bu noktada yangın söndürme sistemleri ile birlikte önlemlerinizi en iyi biçimde alabilirsiniz. Nitekim yangınlar bahsettiğimiz üzere birden çok yerde yaşanabilir. En yaygın olarak yaşanılan yerlerden biri de deniz sektörüdür. Her ne kadar deniz sektörü içerisinde yangınların olması insanları şaşırtsa da bu durum oldukça yaygındır. Nitekim ihmaller ve gevşetilen önlemler karşısında yangının çıkması yüksek ihtimaldir. 

Deniz Yangın Söndürme Sistemleri
Denizcilik Yangın Söndürme Sistemleri
Deniz Sektörü Yangın
Denizcilik Sektörü İçin Yangın Söndürme Sistemleri

Deniz Sektörü Yangın

Yangın söndürme sistemleri deniz sektörü kapsamında da uygulanması gereken ve neticesinde oluşabilecek yangınlara karşı da önlem alınması için ilk sırada olan kriterdir. Sizler de deniz sektörü içerisinde istediğiniz biçimde yangınları engellemek ve oluşabilecek felaketlere karşı da önlem almak amacıyla yangın söndürme sistemlerini kullanmanız gerekmektedir. Çalışmaları suyun içinde yapılan ancak yangına karşı korunmasız olan denizcilik sektöründe, çalışılan ve kullanılan malzemeler kolay tutuşmaya ve yanmaya elverişli olduğundan önlem almada fayda vardır.

Deniz sektöründe açık denizler üzerinde yangınlara müdahale etmek, yangın söndürme birimlerinin konuma uzak olmasından dolayı oldukça zordur. Tersane ya da limanlarda başlayan yangınları, deniz araçları ya da gemiler ile bitişik vaziyette konumlandırıldığından dolayı bu tarz yerlerde yangının yayılması da çok hızlıdır. Bu sebepten dolayı açık gerek açık denizde gerekse de kıyı kesimde, deniz sektöründe yangın söndürme sistemlerine önem vermek gerekir.

Denizcilik Sektörü İçin Yangın Söndürme Sistemleri

Deniz Yangın Söndürme Sistemleri

Deniz yangın sektörü kapsamında meydana gelmekte olan yangınların asıl sebepleri alev alan basınçlı gaz hatları, elektrik tesisatları veya doğalgaz boruları, tersanede yapılan çalışmalarda makinelerden atan kıvılcımlar, teknelerde çabuk tutuşan yükler, denize yapılan döküntüler, doğal afetler ve kıyıya geçici olarak kabul edilen misafir tekneler veya gemilerdir.

Bu noktada açık denizlerde yangın söndürme ekiplerine ulaşılamayacağından dolayı yangın söndürme sistemlerinin devreye girmesi gerekmektedir. Hemen her alanda kullanılmakta olan ve neticesinde yangınları da etkisiz hale getirmek amacıyla fazla sayıda olan yangın söndürme sistemlerini denizlerde de kullanabilirsiniz. Deniz yangın söndürme sistemleri için sizler de çeşitli yerlerden talepte bulunmalı ve neticesinde açık denizlerde oluşabilecek yangınlara karşı da önlemler almalısınız. Aksi taktirde büyük felaketler artarak devam edecektir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.