trarenfrru

Acil Çıkış Armatürü Ne İşe Yarar?

Acil Çıkış Armatürü ilgili yönetmelikler standartlara uygun olarak yapılan yapı ve binalarda her zaman açık olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu durumda mekân, aydınlatma olanaklarından yararlanarak kolayca boşaltmaktadır. Bu tür armatürler, deprem, yangın gibi acil durumlarda kişilerin mekânlardan hızlı ve güvenli bir şekilde çıkmalarını sağlamaktadır. Elektrik kesintisi olası yangın veya deprem durumunda aydınlatma sisteminin acil çalışma moduna geçmesini sağlar. Daha rahat ve gözün görebileceği bir aydınlık ortam sağlar.

Acil Çıkış Armatürü Ne İşe Yarar? - Lider Yangın

Elektrik devresinde meydana gelebilecek bir kaza sonucunda, ilgili cihazlar ve iletişim ağlarının elektriği kaynaktan sağlanmayabilir. Bu durumda çalışacak cihazlardan birine elektrik aktarmanız gerekebilmektedir. Bu sayede acil durumda ortaya çıkan panik atmosferi de azaltılarak insanlar için daha rahat ve gözün görebileceği bir aydınlık ortam sağlar.

Acil Çıkış Aydınlatma Armatürü

Acil çıkış aydınlatma armatürlerinin amacı, acil durumlarda insanların güvenli bir şekilde noktaya geçebilmeleri ve yardıma ulaşabilmeleri için kullanılmaktadır. Acil çıkış aydınlatma armatürü, sadece bir güvenlik sisteminin değil, aynı zamanda bir aydınlatma sisteminin bileşenlerinden olan bir unsur olarak kullanılmaktadır. Bu durumun nedeni ise, bu tür aydınlatma cihazlarının genel olarak birbirine bağlantılı olmasıdır. Bu tarz armatürler, güvenlik sistemi içerisinde bir alarm ünitesi ile bağlantılıdır. Bu sayede alarm ünitesi ile bağlantısı olan bir alarm sisteminde, uyarmanın yapacağı ilk hareket; durumun ciddiyetini arttırmaktadır.

Acil Çıkış Aydınlatma Armatürü - Lider Yangın

Bu aydınlatmalar, elektrik kesintileri durumunda ya da normal aydınlatmanın kapalı olduğu durumlarda çalışmalarıyla maksimum güvenlik sağlamaktadır. Acil çıkış aydınlatma armatürleri, yangına karşı dayanıklı ve su geçirmez olmak zorundadır. Bu armatürlerin her türlü yangından etkilenmeden direkt olarak duvara sabitlenmesi gerekmektedir. Bu aydınlatma şekli, herhangi bir risk olmadan ve karanlığa gömülmeden insanların daha hızlı ve daha verimli bir şekilde çıkmasına izin verir. Acil durumlarda kullanılan bu ışıklar, yangın veya diğer acil durumlarda, insanların bulundukları ortamdan kaçarken karşılaşacakları zorluklara karşı yardımcı olacaktır.

Acil çıkış aydınlatması herhangi bir yapıda güvenlik açısından vazgeçilmezdir. Acil durumlarda yaşanabilecek tüm aksilikleri bertaraf edebilmek adına aydınlatmaları kullanmalıyız. Acil durumlarda yapacağımız hatalar ile daha fazla can kaybına sebep olabiliriz. Bu nedenle acil çıkış aydınlatması gibi vazgeçilmez birimlere sahip olunmalıdır.

Ekonomik Acil Çıkış Armatürleri - Lider Yangın

İşyerlerinde kullanılan aydınlatma ünitesi sayısı, işyerinin hacmi ve nüfusuna göre farklılık göstermektedir. İşyerlerinin bazı alanlarında yer alan acil çıkış yolları bu tür alanlarda yer alan aydınlatmalar için oldukça önemli bir unsur olabilmektedir. Acil çıkış aydınlatma armatürleri, her ne kadar teknolojinin gelişmesine rağmen yüksek teknolojilik bir ürün olmasa da her zaman en az iki adet aydınlatma armatürünü iş yerlerinizde kullanmanız gerekmektedir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.