trarenfrru

Mutfak Yangınlarından Korunmak İçin 10 İpucu

Çalışma alanınızın güvenli olduğundan emin olmak için 10 restourant yangından korunma ipucu:

Mutfak Yangınlarından Korunmak İçin 10 İpucu - Lider Yangın

 1. Restouratlarda yaşanan yangınların yarısından fazlası pişirme ekipmanlarından kaynaklanmaktadır, bu nedenle böyle bu kurulum, alevleri yayılmadan önce bastırmak için kimyasalları otomatik bir şekilde başarılı bir şekilde dağıtacaktır. Sistem devreye girdiğinde, pişirme ekipmanına giden elektrik veya yakıt otomatik olarak kesilir.
 2. Yangın söndürme sistemi, iyi durumda olduğundan emin olmak için yılda en az iki kez kontrol edilmeli ve bakımı yapılmalıdır. Bunun için, hem kurulum hem de inceleme için profesyonel bir ekip gerekmektedir.
 3. Yedek olarak hizmet etmek için taşınabilir yangın söndürücüler yerinde olmalıdır. K sınıfı yangın söndürücüler, mutfak alanında en iyi sonucu verir ve aşırı yüksek sıcaklıklarda yanan gres, katı ve sıvı yağlardan kaynaklanan yangınları söndürür. Ancak K sınıfı yangın söndürücüler, otomatik yangın söndürme sisteminin etkinleştirilmesinden sonra kullanılmak üzere tasarlanmıştır. A, B ve C sınıfı yangın söndürücüler de kullanılmalıdır, çünkü elektrik arızaları, evrak işleri, plastik ve ahşaptan kaynaklanan başka yangınlar da vardır. Yangın söndürücüler, üreticinin düzenine göre kullanılmalı ve bu nedenle, stratejik olarak erişilebilen, ancak sıcak alanların bitişiğindeki yerlerden uzak yerlere yerleştirilmelidir.

Mutfak Yangınlarından Nasıl Korunulur? - Lider Yangın

 1. Yangından korunma ekipman ve sistemlerinizin düzenli bir bakım programına sahip olun.
 2. Güç kaynaklarının yakınında boşta duran yanıcı maddeler gibi dikkat etmeniz gereken başka tehlikeler de vardır.
 3. Bir restoranın büyük yemek hazırlama ve pişirme tesisleri varsa, özellikle fritözler için otomatik ıslak kimyasal tesisler kullanılarak korunmalıdır. Bu otomatik sistemi desteklemek için yangın battaniyeleri ve ıslak kimyasallardan yapılmış yangın söndürücüler bulunmalıdır ve bu küçük tesisler için de geçerlidir.
 4. Otomatik bir yangın alarm sistemi de bir restorana eklenebilecek önemli bir kurulumdur. İstenmeyen yangınların varlığı için çevreyi izleyecek şekilde tasarlanmıştır. Sistem, insanları tahliye etmeleri ve acil durum güçleri aramaları için uyarmanın yanı sıra, alevlerin ve dumanın daha fazla yayılmasını durdurmak için otomatik yangın söndürme sistemi gibi diğer yapıları da hazırlayabilir.
 5. Acil durum ışıkları ve çıkış işaretleri, özellikle restoranın personel ve müşterilerin bir araya geldiği alanlarda önemli bir husus olmalıdır. Çıkış kapılarının üzerine de çıkış levhaları konulmalı ve acil durum ışıklarıyla birlikte her ay manuel olarak kontrol edilmeli ve bakımları yapılmalıdır.

Mutfak Davlumbaz Yangınlarından Nasıl Korunulur? - Lider Yangın

 1. Duman dedektörleri, bir restoranı yangınlardan korumak için çok önemlidir. İzlenen duman dedektörleri, hem kablolu hem de kablosuz teknoloji kullanılarak kurulabildikleri için çok etkilidir. Restoranda bir yangın varsa, izlenen bir alarm sisteminiz varsa, duman dedektörü devreye girecek ve bir izleme istasyonuna sinyal gönderecektir. Güvenli bir restourant, sistemin acil durumlarda iyi çalışır durumda olmasını sağlayacak verimli bir yangın sprinkler sistemini kaçırmamalıdır. Yangın pompaları ve geri akış sistemleri, yangın güvenliğinde rol oynar, bu nedenle düzenli kontrol ve bakıma ihtiyaçları vardır. Profesyonel bir kurulum şirketi, herhangi bir acil duruma müdahale etmeye hazır olduklarından emin olmak için sprinkler, vana, gösterge ve boru tesisatı üzerinde testler yapacaktır.
 2. Sonuç olarak, restourant yangından korunma, tek başına çeşitli güvenlik sistemlerinin kurulmasını değil, aynı zamanda düzenli kontrol ve bakımı da gerektirir. 

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
 • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.