trarenfrru

Yangın Kapılarında Apartman Yöneticilerinin Bilmesi Gerekenler

Yangın Kapılarında Apartman Yöneticilerinin Bilmesi Gerekenler - Lider Yangın

Özellikle binalarda yangın güvenliği önlemleri çok önemlidir. Yangın sprinklerlerinden yangın alarmlarına kadar, mülkünüzü ve içindeki insanları korumanın birçok yolu vardır. En iyi yangın güvenliği aracı, bir yangın kapısıdır. Peki, yangın kapısı nedir ve şirketinizin bu korumaya ihtiyacı var mı?

Acil Çıkış Yangın Kapısı Nedir?

Yangın kapısı, yangın nedeniyle oluşan yüksek sıcaklıklara dayanacak şekilde yapılmış özel bir konstrüksiyon kapısıdır. Yangın kapısı, binadaki insanları korumanın yanı sıra mümkün olduğunca fazla maddi hasarı önlemeye yardımcı olur. Bu tür kapıları genellikle belirli ticari binalarda göreceksiniz.

Acil Çıkış Yangın Kapısı Nedir? - Lider Yangın

Acil Çıkış Yangın Kapısı Nasıl Çalışır?

Yangın kapısı, bölgede bir yangın algılandığında çalışır. Binada bir yangın olduğunda kapı otomatik olarak kapanacak veya birisi manuel olarak düğmeye bastığında çalışacaktır. Amaç, yangının bina içinde yayılmasını önlemek ve mülk içinde bulunan kişileri korumaktır.

Yangın Kapısı Gereksinimleri

Yangın kapısı gereksinimleri, binanızın bulunduğu yere göre farklılık gösterecektir. Yangın güvenliği gereklilikleriyle ilgili olarak yerel düzenlemelere ek olarak eyalet düzenlemelerine de uymanız gerekebilir. Genel olarak yangın kapılarınızı düzenli olarak, genellikle yılda bir kez kontrol ettirmeniz ve yangın kapısının bu muayeneden geçmesi gerekir. Yangın kapınızın muayeneden geçebilmesi için kapının belirli bir süre yangına dayanıklılık göstermesi gerekir. Tam olarak gereken süre, bölgenizdeki yerel düzenlemelere bağlı olacaktır.

Yangın Kapısı Gereksinimleri - Lider Yangın

Kontrol ve Bakım Yaptırmama Riski

Binanızda bir yangın kapısı varsa, bu yangın güvenlik aracının kontrol edilmesi ve bakımının yapılması hayati önem taşır. Büyük olasılıkla yerel yönetmelikler tarafından gerekli kılınmasına ek olarak, yangın kapısının muayenesi ve bakımı işletmenizdeki kişilerin güvenliğini ve mülkün korunmasını sağlayacaktır. Temel yangın güvenliği araçlarını inceleyip bakımını yaptırmazsanız, yangın durumunda koruma sağlamak için gerektiği gibi çalışmayabilirler.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.