trarenfrru

Yangın Söndürme Üniteleri (Yararları)

Yangının ortaya çıkma sürecinde önlenmesi için kullanılan yangın söndürme üniteleri, bölgede risk faktörü olan potansiyel yanıcı maddeler belirlenerek üretilir. Farklı çalışma prensipleri ve çeşitli söndürücü maddelerin kullanılması, ünite grupları arasından seçim yaparken bir uzman desteği alınmasına zemin hazırlar.

Taşınabilir Köpük Üniteleri - Lider Yangın Söndürme

Yangın söndürme üniteleri temel bakışta oksijen ile yanıcı madde arası etkileşimi kesmeyi konu edinirler. Yangının kısa zamanda şiddetinin azaltılması gerekir, kontrol altına alınma sürecinde ünitelerin rolü yadsınamaz. Sadece söndürme değil, sonrasında alevlerin yeniden harlanmaması için mahallin soğutulma sürecinin de bu üniteler aracılığıyla yapılması faydalıdır. Anlık ve hızlı çalışmaları gerekir çünkü yangının yayılımı hem kişi ve kurumlar için hem de komşu işletme ve diğer gayrimenkuller için maddi kayıp demektir. Bazı işyerleri ya da kişiler sabit bir alan korumasına gerek duyarlar ve üniteler monte halinde kalır. Bazen ise taşınabilir yangın söndürücü sistemlere gerek duyulur. Ürettiğimiz tüm söndürme üniteleri ihtiyaçlar göz önüne alınarak tasarlanır ve TSE belgesi, uluslararası kullanılırdık testleri kesinlikle mevcuttur.

Yangın Söndürme Üniteleri Çeşitleri

Birazdan sıralamasını okuyacağınız yangın söndürme üniteleri, farklı amaçlar için üretilmiş, uluslararası standartlarda kullanımı uygun olan sistemlerdir. En yaygın olan yangın söndürme üniteleri hakkında mini bilgiler vermeye çalıştık. Hangi söndürücü sistem ünitesinin ne tür bir yangında gerektiğine ise Ulusal Standartlar Çizelgesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Galon Yangın Ünitesi - Lider Yangın Söndürme

  • Karbondioksitli yangın söndürme üniteleri: Toz ve su içermezler, B ve C sınıfı yangınlar için tercih edilirler, söndürmede koruyucu ekipman kullanılmazsa can kaybına dahi yol açılabilir bu nedenle dikkatli olunmalıdır, temel bileşeni karbondioksit gazıdır ve belirli oranda basınçla saklanmış olmalıdır. 2kg gaz kapasitesi olan ünite olduğu gibi, gaz kapasitesinin 30kg olduğu üniteler de mevcuttur.
  • Köpüklü yangın söndürme üniteleri: hava ile yanan madde arasında örtü görevi görür ve elektrik yangınlarında da tercih edilir. 2kg ile 50kg söndürücü içeren modelleri vardır.
  • Kuru kimyevi tozlu söndürme üniteleri: Metal ve elektrik yangınları haricindeki tüm yangınlar için kullanılır. Söndürme sonrasında alevlerin yeniden oluşmamasından emin olunmalıdır. Söndürme, ortamdan insanlar tahliye edildiğinde başlayabilir. Tozlu söndürme ünitesinden, 50kg kapasiteye kadar çıkan çeşitlerine rastlanır.

Yangın Söndürme Üniteleri Yararları

Ysc yangın söndürme firması olarak, satışını ve montajını yaptığımız tüm ürünlerimizin, markamızın arkasındayız. Yaşadığınız problem her ne olursa olsun, hizmet sonrasında tarafımızdan destek alabilirsiniz, uzman mühendislerimizle tüm planlama sürecinin etkin yönetilmesinde de sizlere yardımcı oluyoruz. Burada belirtmek istediğimiz en önemli unsur, CO2gazlı söndürme ünitesinin insan tahliyesi yapıldıktan sonra kullanılmasıdır. Yasal olarak zorunlu kılınması fark etmeksizin yangın söndürücüler hem mal güvenliğiniz hem de çalışanlarınızın can güvenliği adına önem taşır.

Lider Yangın Söndürme Ünitesi - Lider Yangın Söndürme

Kurumunuz için uygun olan yangın söndürme ünitesi tercihinizi yaparken, firmamızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, fiyat performans karşılaştırabilir ya da ekip talep ederek ARGE ve planlama sürecini başlatabilirsiniz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.