trarenfrru

FM 200 Tüpü (Özellik ve Fiyat Bilgisi)

Fiziksel söndürme özelliği ile ön plana çıkan FM 200 tüpü, yangın söndürme sitemleri içerisinde otomatik olarak entegre edilebilen ve etkisi yüksek tüplerden biridir. Korunacak alanın büyüklüğüne göre sayısı artabilir. Koku üretmeyen ve rengi olmayan fiziksel yapısı nedeniyle, birçok hassas materyale sahip sektörlerin öncelikli tercihi olmaktadır. Tüplerin içeriği sıvı olmakla birlikte, püskürtüldüğünde gaz halinde yangına müdahale etmektedir. Alevlerin üzerini buz katmanları gibi örterek havayla temasını kesmektedir. Ateşin üzeri kapandığında ise zaten sönme eyleminin ilk basamağı gerçekleşmiş olur.

FM 200 Tüpü
FM 200 Tüpü Dolumu
FM 200 Tüpü Özellikleri
FM 20 Tüpü ve Özellikleri

FM 200 tüpü piyasadaki söndürme ajanlarından daha az zarar vermesi sebebiyle ideal bir söndürme sistemi olarak kabul edilmektedir. Bilimsel olarak da kanıtlandığı için artık sektördeki varlığı kesin bir dille faydalı olarak nitelendirilmektedir. Özellikle yangınların hızla büyüyerek daha da tehlikeli hale gelmesini önlemek amacıyla FM 200 söndürme sistemlerinin avantajlı yönü kullanılmaktadır. Sıcaklığı kesici ve azaltıcı niteliği ile yeniden tutuşmayı da önlemektedir.

Yangının doğal yayılımı tutuşması kolay malzemeleri tutuşturmak, yanıcı ve parlayıcı maddelerle çok daha hızlı büyümek olduğu için, çok ivedi şekilde algılama ve müdahale olmaza olmazdır. 6 ile 8 saniye arasında püskürme hızına sahip olan bir söndürme tüpü olan FM 200 tüpü, içeriğindeki bileşikleri alevlerin üzerine başarılı şekilde uygulamaktadır.

FM 200 Tüpü Teknik Özellikleri

FM 200 Tüpü Teknik Özellikleri

A, B ve C sınıfı yangınlarda etkin şekilde kullanılan FM 200 tüpü teknik özellikleri dikkatle incelendiğinde, yangına karşı nasıl etkili olduğu, nasıl hızlı söndürme sağladığı, neden geride artık bırakmadığı ve uygulanan hassas yüzeylere neden zarar vermediği anlaşılabilir. İnsanların yoğun olarak çalıştığı veya bulunduğu bölgelerde, yangınla mücadele için çok ideal ve sağlıklı bir ajan olan FM 200, bugüne kadar yapılan testlerde ve uygulamalarda başarılı sonuçlar almıştır.

Teknik özellikleri gaz, silindir, vanalar, yardımcı tetikleme mekanizması, nozullar, kolektörler, basınç anahtarı, borular, montaj destek elemanları, söndürme kontrol paneli, hissedici elemanlar, bekletme butonu, manuel boşaltma butonu, siren gibi özellikleri içermektedir. Her kullanım alanına göre farklı teknik özellikler istenebilir ancak buradaki temel prensip, uluslar arası standartlardan sapmadan üretim yapmak ve hizmet sağlamak olmalıdır.

Tüpün içeriğindeki gazın, saflık oranı, molekül ağırlığı, kaynama noktası, donma noktası, kritik sıcaklık, kritik basınç, kritik hacim, kritik yoğunluk, buhar basıncı, sıvı yoğunluğu, doygun buhar yoğunluğu, kızgın buhar özgül hacmi, teknik özellikler dikkat alınarak 1. Sınıf olarak sunulmaktadır.

FM 200 Tüp Fiyatları

Farklı sınıftaki yangınlarda başarılı neticeler veren FM 200 tüp fiyatları, piyasanın zorlayıcı baskısından uzak olmak kaydı ile oldukça uygun ve ödeme koşulları kolay şekilde sunulmaktadır. Yangın söndürme firmalarının FM 200 Tüpü hakkında belirledikleri fiyatların elbette yaklaşık bir standardı veya aralığı bulunmaktadır.

Farklı firmaların fiyatlarını karşılaştırarak karar verme sürecini kısaltabilir, referansları kuvvetli olan firmalar ile bizzat görüşebilirsiniz. Alanında deneyimli olan birçok yangın firması, ülkemizde İstanbul başta olmak üzere birçok il ve bölgede etkin olarak çalışmaktadır. Misyon olarak yatırımların yangından korunmasını sağlarken, insanların can sağlığını da düşünmek felsefesi üzerine kurgulanan bir amaçları vardır.

Yangın tüplerinin fiyatları konusunda kesinlikle araştırma yapmalısınız. Dikkat edeceğiniz temel nokta deneyimli bir firma olması, profesyonel bir yaklaşım sergilemesi ve uzman bir kadroya sahip olmasıdır. Yangından korunma ile ilgili alınacak önlemlerin ücretle nitelendirilmesi en büyük yanlış olacaktır. Zira büyük yatırımların önlenmesi için alınacak yangından korunma tedbirlerinin değeri, yatırımlar ile kıyaslanmayacak kadar anlamsız kalmaktadır. Bu yüzden FM 200 Tüpü söz konusu olduğunda, firmaların referanslarını ve başarılarını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.