trarenfrru

Söndürme Sistemi İçin Doğru Yangın Firması Nasıl Seçilir?

İşyeriniz, konutunuz, fabrikanız, atölyeniz, laboratuarınız veya deponuz için yangın söndürme sistemi ihtiyacınızı karşılamak için doğru yangın firması ile çalışmanız çok önemlidir. Söndürme sistemi üretimini yapan, öncesinde etüt çalışmasını mühendislik biliminin ışığında gerçekleştiren, projesini uygun teknik şartnameler göre hazırlayan, test etme aşamasında aksaklıkları tespit eden ve eksiksiz şekilde devreye alma ile teslim sürecini yöneten firmaların, periyodik bakım, dolum ve yedek parça konusunda da yetkin olmasına özen göstermelisiniz.

Söndürme Sistemi İçin Doğru Yangın Firması Nasıl Seçilir? - Lider Yangın

Davlumbaz söndürme sistemlerinden temiz gazlı sistemlere, otomatik sistemlerden manuel korunma yöntemlerine kadar tüm sistemlerde yardımcı olabilecek, yangın söndürme ekipmanları konusunda donanımlı firmaların tüm ihtiyaçlarınızı tek elden karşılamanız için daha fazla avantaj sağlayacağı muhakkaktır. Binanızın mimari yapısına ve kullandığınız malzemeye göre en uygun sistemin seçilmesi başlı başına teknik bir problemdir.

Sektörünüze en uygun sistemin tam koruma sağlayacağı gerçeğinden hareketle bu aşamada uzman mühendislik desteği sunacak olan yangın firmasından yardım almalısınız.  Doğru bir yangın firması seçerken sadece yangından korunmada kullanılacak sisteme sahip olmayacaksınız. Aynı zamanda bakım, onarım ve kontrol hizmetine de sahip olacaksınız. Böylece sitemlerinizin sağlıklı şekilde görevini devam ettirmesi için gerekli olan tüm periyodik işlemler aynı firma tarafından yerine getirilmektedir.

Yangın Söndürme Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru yangın söndürme sistemi seçiminde kesinlikle uzman desteği almalısınız. Deneyimli bir yangın firması ile istişare ederek binanızda bulunan veya çalıştığınız malzemeler ile ilgili etkili söndürücüleri içeren sistemleri tercih etmelisiniz. Bu nedenle kesinlikle mühendislik sürecine tabi olmanız önemlidir. Sadece söndürme sisteminin içeriğindeki söndürücü ajan değil, sistemin tasarımı da çok önemlidir. Ne kadar tüp kullanılacağı, ne kadar söndürme ajanının bulundurulacağı, tam koruma için gerekli ölçümler, kör nokta bırakmayacak şekilde algılama sistemi seçimi ve montajı, tamamen bilimsel ilkeler ışığında gerçekleşmelidir.

Yangın Söndürme Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? - Lider Yangın

Bu yüzden referansları kuvvetli ve tecrübe sahibi yangın firmalarından yangın söndürme sistemleri alınmalıdır. Kapsamlı bir deneyime sahip ticari tecrübesi olan firmalar işletmeleriniz için öncelikli olmalıdır. Daha önceki müşterilerinden referans önerilerini almak çok önemlidir. Fikir sahibi olmanızı sağlar. Yangın firmasının doğrudan hizmet vermesi de önemlidir çünkü farklı birimleri çok farklı işletmelerden temin ederek size yangın söndürme ve korunma hizmeti sunması kalite standardını oluştururken adına risk taşıyacaktır.

Yangın firmasının 7/24 erişilebilir olması gerekir. Yangınların ne zaman ve nasıl başlayacağını bilemezsiniz bu yüzden ilgili yardım için firmaya günün her saati ulaşabilmeniz önemlidir. Yeniden dolum ve bakım hizmetini sunarken maliyetlerin uygun tutulması da aranan bir özelliktir. İlk aşamadan kaliteyi korumak adına yangın söndürme sisteminde üst düzey çalışma yaptırmanız gerektiğini de unutmamalısınız çünkü korunan sermaye veya hizmet, söndürme sisteminin maliyeti ile kıyaslanamaz.

Doğru Yangın Firmasıyla Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Özellikle yüksek tehlike ve risk içeren sektörlerde yangından korunma sistemlerinin varlığı güven vermektedir. Bu tür işletmelerde tecrübesi olan ve yıllardır güvenliği sağlayan, belki de bazen küçük kıvılcımları hızlı şekilde yok ederek büyük yangınları önlemiş sistemleri üreten firmalar önceliğiniz olmalıdır. Yangından korunma yangın riskini elemine ederek gerçekleşir. Bu gerçekten hareketle deneyim çok önemlidir.

Doğru Yangın Firmasıyla Çalışmanın Avantajları Nelerdir? - Lider Yangın

Doğru bir yangın firması ile çalışmanızın avantajları arasında etkili ve sürekli iletişim kurabilmeniz yer almaktadır.  Sistemin bakımı ve kontrolü için kolay ulaşılabilir kurumsal bir yangın firmasının sağladığı fayda önemlidir. Özellikle yangın önleme ve koruma söz konusu olduğunda deneyimle rekabet edebilecek hiçbir şey yoktur. Birkaç yıllık firmalar ile 20-25 yıllık firmalar arasında hangisini tercih ederdiniz? Bu konuda kesinlikle maliyet önceliğiniz olmamalıdır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.