trarenfrru

İlk 5 Ticari Yangın Alarmı S.S.S

İlk 5 Ticari Yangın Alarmı S.S.S - Lider Yangın

Bir işletmeniz varsa, ticari bir yangın alarm sisteminiz olmalıdır. Bu yangın güvenliği ekipmanı sizin, çalışanlarınızın ve müşterilerinizin güvende olmasını sağlar. Ayrıca, genellikle yerel yönetmeliklere göre gereklidirler.

İşletme sahipleri genellikle ticari yangın alarmları ve bunların en iyi şekilde nasıl korunacağı ile ilgili benzer soruları vardır. Bu, son derece önemli bir husustur, çünkü bir yangın alarmı ancak bakımı yapılırsa ve düzgün çalışırsa iyidir. Bu nedenle ticari yangın alarm sistemleri hakkında soru sormak ve ihtiyacınız olan cevapları almak önemlidir.

Yangın Alarm Sisteminiz Hakkında Soru Sormaz ve Cevap Almazsanız Ne Olur?

Ticari yangın alarm sisteminiz hakkında olabilecek her türlü soruyu sormanız önemlidir. Sonuçta sisteminizin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, binanızda bir alarm durumu oluştuğunda gerektiği gibi yanıt veremezsiniz. Yangın sisteminizin her yönünü bilmek istiyorsunuz. Bu nedenle, işinizi ve içindeki insanları korumak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri almaktan ve soru sormaktan korkmayın.

Yangın Alarm Sisteminiz Hakkında Soru Sormaz ve Cevap Almazsanız Ne Olur? - Lider Yangın

Yangın Alarmı ve Duman Dedektörleri Bağlı mı?

Ticari yangın alarmı ve duman dedektörleri bağlanabilir. İkisi birbirine bağlanırsa, binada duman olduğunda yangın alarmı çalar. Ticari yangın alarmınız çalarsa merkezi istasyon izlemesinin uyarılacağını ve ardından izleme personelinin ilk müdahaleyi yapanları uyaracağını unutmamak önemlidir.

Ticari Yangın Alarmı Ne Sıklıkta Kontrol Edilmelidir?

Ticari yangın alarm sisteminizi yerel AHJ yönetmeliğinize, bina sınıflandırmanıza göre ve yılda en az bir kez bir yangın güvenliği uzmanına test ettirip muayene ettirmelisiniz.

Yangın Alarmımın Bip Sesi Çıkarması Ne Anlama Gelir?

Yangın alarmınız bip sesi çıkarıyor veya ötüyorsa, bunun anlamı şu olabilir:

Öncelikle paneldeki sorunu kabul etmeniz gerekir.
Ekrandan sorun durumunu tanımlayın
Sonraki adımlara rehberlik edecek doğru bilgileri sağlamak için servis sağlayıcınıza başvurun.

Ticari Yangın Alarmı Ne Sıklıkta Kontrol Edilmelidir? - Lider Yangın

Ticari Yangın Alarm Sisteminde Arıza Durumu Ne Demektir?

Ticari yangın alarmı sorun kodları birçok farklı anlama gelir. Ticari yangın alarmınız bir sorun kodu gösteriyorsa, alarmı incelemek ve mevcut sorunları gidermek için bir yangın güvenliği uzmanı aramalısınız.

Yangın Alarmı ve Sprinkler Sistemine İhtiyacım Var mı?

Birçok yeni binada hem yangın alarm sistemi hem de sprinkler sistemi bulunmaktadır. Her ikisine de ihtiyacınız olup olmadığı, yerel yetki alanınıza, bina sınıflandırmasına, doluluk durumuna ve diğer faktörlere bağlıdır. Yangın alarmı bina sakinlerini tahliye etmeleri için uyarırken, sprinkler sistemi bina yapısını korur. Genel olarak, her ikisi de binanızdaki insanların güvenliğini ve refahını sağlamak için gerekli bileşenlerdir. Ve bu özellikler genellikle kod tarafından belirlenir. Yerel bir yangın güvenliği uzmanı, binanız için hangi can güvenliği gereksinimlerinin gerekli olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.