trarenfrru

FM200 Yangın Söndürme Sistemleri Bakımı Nasıl Yapılır?

Tüm yangın söndürme sistemlerinin ihtiyaç anında iyi çalışabilmesi için bakımlarının yapılması gerekir. İster kullanılmış olsun ister kullanılmamış olsun, yangın söndürme sistemlerinin sağlıklı çalışabilmesi için düzenli aralıklarla kontrol edilmesi, eksikliklerinin giderilmesi ve varsa arızalarının onarılması önemlidir. FM200 yangın söndürme sistemlerinin bakımı da bu konuda üzerinde durulması ve ihmal edilmemesi gereken periyodik işlemlerden biridir.

FM200 Yangın Söndürme Sistemleri Bakımı Nasıl Yapılır? - Lider Yangın

FM200 sistemlerinin bakımında tüm sistem elden geçirilmelidir. Gazın durumu, silindirlerin sağlamlığı, çalışma anında gazın müdahale yapmasını sağlayan ara borular ve gazın püskürtüldüğü nozullar tamamıyla incelenmelidir. Bu sistemlerde FM200 söndürücü ajanının yangına basınçlı şekilde iletilmesini sağlayan azot gazı da bakımlarda kontrol edilmelidir. FM200 gazı tam olarak dolu olsa da basıncı sağlayan diğer gazın olmaması veya yeterli miktarda olmaması problem yaratacaktır.

Renksiz ve kokusuz özelliği ile müdahale yerinde hasar oluşturmayan FM200 gazının tüm tesisatının yetkili bir firma tarafından bakımdan geçirilmesi gerekir. Bu konuda sizlere en iyi yardımcı olacak firma genelde montajı yaptırdığınız firma olmaktadır. Genelde tüm sistemin üretimi ülkemizde yapılabildiği için, herhangi bir aksaklık veya arıza durumunda üretici firma ile iletişim kurulup, orijinal parça temin edilebilmektedir.

FM200 Söndürme Sistemleri Bakımı Kime Yaptırılmalıdır?

FM200 söndürme sistemlerinin bakımı alanında uzman yetkili yangın güvenliği firmalarına yaptırılmalıdır. Bu hususta birçok firmanın referanslarını inceleyerek karar vermeniz işinizi kolaylaştırabilir. YSC Yangın olarak yıllardır yangın sektöründe gösterdiğimiz performans ile tüm müşterilerimizin memnun kalmasını sağladık. Siz de yangın söndürme sistemlerinizin bakımı için firmamız ile görüşebilirsiniz. Online teklif formu doldurarak bakım maliyetini sorabilirsiniz. FM200 sistemleri ile ilgili ülkemizdeki en yetkin firmalardan biri olarak her zaman yardıma hazırız.

FM200 Söndürme Sistemleri Bakımı Kime Yaptırılmalıdır? - Lider Yangın

FM200 Yangın Söndürme Sistemlerinin bakımı konusunda uzman kadromuzla tüm sistem elden geçirilmektedir. Aksayan yönlerin hızla giderilmesi sağlanmaktadır. Devreye alma işlemi kısa bir süreliğine pasif hale getirilerek sistemin periyodik kontrolü yapılır. Problemlerin giderilmesinin ardından, işyerinizin güvenliği için tekrar devreye alma işlemi gerçekleştirilir. Panel konfügirasyonu kontrol edilerek sistemin çalışmasında bir sıkıntı olup olmadığına bakılır. Tüm bağlantı noktalarının sızdırmazlık kontrolü sağlanır.

Yangın dedektörleri temizlenerek ilk günkü orijinal algılama yeteneğini kazanması sağlanır. Sistemin ikaz kontrolleri yapılarak deneme yoluyla çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Uzmanlarımız tam kontrolün periyodik raporunu tamamladıktan sonra size sunmaktadır. Hızlıca giderilmesi gereken problemler için yine firmamızın dolum, arıza tespit, yedek parça temin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Orijinal sistem gereksinimlerini optimum düzeyde karşılayarak işletmenizin yeninde güven içinde olmasını sağlıyoruz.

FM200 Sistemleri Bakım Fiyatı Ne Kadar?

FM200 sistemleri bakım fiyatı konusunda ortaya çıkacak durumlarda ve etüt çalışmasına göre maliyet hesabı yapılmaktadır. Sistem kullanılmışsa elbette doğal olarak maliyeti daha farklı çıkacaktır. Bu konuda uygun fiyat veren firma ile mi yoksa orijinal hizmet sunan firma ile mi çalışacağınıza siz karar vereceksiniz. Değişen ekonomik koşullarda uygun fiyat avantajı sunan firmalarla çalışmak istemek en doğal hakkınız. Peki ya kalite? Eğer bakımlarınız orijinal gazlar ve parçalar ile yapılmıyorsa uygun fiyatın bir anlamı kalmaz. Tüm firmalar müşterilerine cazip maliyetler çıkarmak ister ancak yangın sektöründe bunun düşünülmemesi gerektiğiniz söylememiz gerekiyor.

FM200 Sistemleri Bakım Fiyatı Ne Kadar? - Lider Yangın

FM200 yangın söndürme sistemleri bakımında yetkili bir firma ile çalışmanız gerekir çünkü tüm ulusal standartlara ve kalite belgesine sahip olarak hizmet verirler. Zaten denetimlerde de sistemlerinizin yeterli standartlarda olup olmadığı, kalite belgesine sahip olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu yüzden bakım yapacak firmanın teknik olarak işinin ehli, resmi olarak da kalite belgesine sahip olması sizin lehinizedir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.