trarenfrru

Tüm Elektrik Tesisatı Makine ve Cihazlarının Bakım ve Testleri

Yangın türleri arasında yer alan ve ciddi felaketlere, tehlikelere de yol açmakta olan elektrik yangınlarının engellenmesi ve en aza indirgenmesi açısından birçok hamle de yapılabilir. Bu hamleler kapsamında elektrik tesisatı makine ve cihazlarının bakım ve testleri belirli periyotlarla yaptırılarak tüm önlemler en verimli biçimde alınabilir.

Tüm Elektrik Tesisatı Makine ve Cihazlarının Bakım ve Testleri - Lider Yangın

Nitekim özellikle de elektrik bağlantısı, tesisatı çok fazla olan işyerleri başta olmak üzere apartmanlarda, dairelerde, evlerde ve bu tarz çeşitli yerlerde elektrik yangınlarına karşı ciddi önlemler alınmalıdır. Elektrik yangınlarının çıkma sebebi olan elektrik kaçağı ve elektrik tesisatlarının hasar görmesi de yine bu gibi bakımlarla birlikte engellenebilir.

Elektrik Tesisatları Test ve Periyodik Kontrolleri

Elektrik yangınlarına karşı alınması gereken tedbirler kapsamında elektrik tesisatları test ve periyodik kontrollerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda elektrikli makine, tesisatlar ve ekipmanlar işyerleri kapsamında en önemli tehlike unsurlarını oluşturmaktadır. Üretimlerin vazgeçilmezi olan enerji kaynağı niteliğindeki elektrik ile alakalı tüm makine ve ekipmanların periyodik olarak kontrol ve testleri gerçekleştirilmelidir. Bu kontroller üretimde devamlılığı sağlayacağı gibi elektriksel yangınların önüne de geçecektir.

Elektrik Tesisatları Test ve Periyodik Kontrolleri - Lider Yangın

Yönetmelik gereğince yeni kurulacak olan tesislerde uygulanması gereken ve kurulu mevcut tesislerdeyse olumsuz olabilecek her türlü durumlar sebebiyle zorunlu tutulmaktadır.

Özellikle de işyeri yetkilileri tarafından daha fazla dikkate alınması gereken bu durumun örtbas edilmeden titizlikle de takip edilmesi gerekmektedir.

Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrol

Elektrik tesisatları özellikle de çok büyük hacimli işyerlerinde enerji üretimi ve döngüsü için şart olan kriterlerden biridir. Bu kapsamda özellikle de işyeri yetkililerinin elektrik tesisatı periyodik kontrol işlemleri için çeşitli birçok önlemi almalarında yarar vardır.

Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrol - Lider Yangın

Oluşabilecek her türlü kaza ve yangına karşı elektrik tesisatlarının mutlaka kontrol ettirilerek bakımlarının gerçekleşmesi gerekmektedir. Aksi taktirde elektrik yangınlarına sebep olacak türden tehlikeler engellenemez olup kişiler de bu noktada çeşitli hasarlarla karşılaşabilir. Bu gibi hasarların önüne geçilmesi açısından mutlaka elektrik tesisat kontrollerinin aksatılmadan gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.