trarenfrru

Temiz Ajan Söndürme Serisi: Inergen

Temiz Ajan Söndürme Serisi: Inergen - Lider Yangın

Temiz Ajan Söndürme Serisi: Inergen yangın söndürme sistemleri, temiz maddeli yangın söndürme sistemleri üzerine dört bölümlük serimizin ikincisidir. Bu seri, kuruluşları çeşitli özel yangın tehlikesi çözümleri (FM-200, ANSUL INERGEN, 3M Novec 1230 ve farklı CO2 türleri) konusunda eğitmeyi ve tesisleri için en iyi seçeneği daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Temiz Ajan Serisi: ANSUL INERGEN

Temiz maddeler, elektriksel olarak iletken olmayan, uçucu veya gaz halinde olan ve buharlaştıktan sonra kalıntı bırakmayan yangın söndürme malzemeleridir. Özellikle hassas ve/veya yüksek değerli malzemeleri barındıran birçok endüstriyel tesisin yangın söndürme sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Temiz madde serisinde zararlı miktardaki Hidroflorokarbon gazları (HFC'ler) nedeniyle yakında kullanımdan kaldırılacak olan popüler ancak tartışmalı bir temiz madde olan FM-200'den bahsedebiliriz. Bu makalede, başka bir yaygın yangın temizlik maddesine bir göz atalım - ama bu sefer yakında herhangi bir zamanda aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmayacak: INERGEN Yangın Söndürme Sistemleri. Yangın söndürme özellikleri, yaygın uygulamaları ve benzersiz faydaları hakkında konuşalım,

Temiz Ajan Serisi: ANSUL INERGEN - Lider Yangın

INERGEN Gaz Nedir?

ANSUL tarafından üretilen INERGEN, A, B ve C Sınıfı yangınlar için temiz bir yangın söndürücüdür. Doğal olarak oluşan üç gazın karışımından oluşur: %52 nitrojen, %40 argon ve %8 karbondioksit. Deşarj sırasında kalıntı bırakmayan, güvenli, toksik olmayan, aşındırıcı olmayan bir yangın söndürme maddesidir. Bu nedenlerle, hassas ürünlerin bulunduğu yüksek riskli tesislerdeki yangın söndürme sistemleri için mükemmel bir seçimdir.

INERGEN Yangınlarla Mücadelede Nasıl Çalışır?

Bir yangın ancak üç unsur mevcut olduğunda ortaya çıkabilir: ısı, oksijen ve bir yakıt kaynağı. Bu nedenle, herhangi bir temiz maddenin bir yangını etkili bir şekilde söndürmesi için, bu "yangın üçgeni"nin en az bir bileşenini bozması gerekir. INERGEN'in bileşimini oluşturan üç gaz, oksijen seviyesini yanmayı destekleyen seviyenin altına düşürmek için çalışır ve aynı zamanda insanların nefes alabilmesi için güvenli bir oksijen miktarını korur.

INERGEN Yangınlarla Mücadelede Nasıl Çalışır? - Lider Yangın

INERGEN Hangi Endüstriyel Uygulamalarda Kullanılır?

INERGEN birçok farklı endüstride kullanılabilir, ancak özellikle aşağıdaki uygulamalar arasında yaygındır: Hastaneler ve diğer büyük tıbbi tesisler Telekomünikasyon merkezleri Bilgisayar ve veri işleme merkezleri Güç üretim tesisleri Deniz, açık deniz ve deniz tesisleri Müzeler ve sanat galerileri Kültürel ve tarihi yerler

Tesisinizde Temiz Ajan Olarak INERGEN Kullanmanın Faydaları

Herhangi bir temiz maddede olduğu gibi, INERGEN'i tesisinizin yangın söndürme sisteminin bir parçası olarak kullanmanın en önemli faydası, buharlaşma sonrasında kalıntı bırakmaması veya mülkünüzü tahrip etmemesidir. Ancak onu harika bir seçim yapan birkaç başka yön daha var, örneğin:

En güvenli gaz, inert gaz ajanıdır. İnsanlar için toksit olmayan INERGEN, tasarım konsantrasyonunda en güvenli inert gazdır. Oksijeni yanmayı önleyen ancak yine de insanların nefes almasına izin veren bir seviyeye düşürür.
Kesinlikle sentetik değildir. INERGEN, insan yapımı malzemeler yerine doğal olarak oluşan gazlardan yapılır ve karışıma başka bir güvenlik ve sürdürülebilirlik katmanı ekler.
Çevreye zararlı değildir. INERGEN, sıfır ozon tüketme potansiyeline, sıfır küresel ısınma potansiyeline ve sıfır yıllık atmosfer ömrüne sahip olduğu test edilmiştir. Bütün bunlar,

1) çevreye zararlı olmadığı,

ve

2) FM-200 gibi gelecekte yasal yasaklara tabi olmayacağı anlamına geliyor.

Sınıfının en iyisi bir garanti programı ile birlikte gelir. ANSUL'un Daima Yeşil Deşarj Garantisi, deşarj nedeni ne olursa olsun tüm müşterilere 20 yıla kadar ücretsiz INERGEN değiştirme olanağı sunar.

INERGEN Temiz Ajan Çözümlerini Tercih Ediniz

Yangın Güvenlik Sistemleri' nde FM-200, ANSUL INERGEN, Novec 1230 ve CO2 gibi çeşitli temiz maddeli yangın söndürme ürünleri sunuyoruz.

Özel tehlikeler için yangından korunma gerektiren bir ortamda çalışıyorsanız, mülkünüzü, ürünlerinizi ve insanlarınızı en iyi koruyacak temiz maddeyi bulmanıza yardımcı olacağız.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.