trarenfrru

Sprink Söndürme Sistemleri Yangına Karşı Koruma Sağlar mı?

Sprink Söndürme Sistemleri Yangına Karşı Koruma Sağlar mı? - Lider Yangın

Otomatik Söndürme Sistemleri (Lider Yangın) olarak da bilinen yangın sprinkler sistemleri, personel olmadan veya izlenmeden 24 saat yangına karşı koruma sağlar. Yangınları erken aşamalarında söndürmek için en etkili tek araç olduğu yaygın olarak kabul edilmektedir. Yangınları büyümeden ve yayılmadan önce durdurmak, insanlara ve mülke zarar gelmesini önlemek için tasarlanmıştır.

Ancak yangın söndürme sistemleri, yangınları söndürmede ve binanızı, mülkünüzü ve bina sakinlerini korumada ne kadar etkili ve güvenilirdir?

Aşağıda nasıl çalıştığını, gerçek dünyada ne kadar etkili olduklarına ilişkin istatistikleri ve sprinklerlerinizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için neler yapabileceğinizi tartışacağız.

Sprink Sistem Nasıl Çalışır? - Lider Yangın

Sprink Sistem Nasıl Çalışır?

Bir sprinkler sistemi, boru sistemine ve sprinkler başlıklarına yeterli basınç ve akış sağlayan su kaynağından güç alır. Sprinkler sistemindeki her sprinkler, yalnızca sprinkler başlığının altındaki alanın sıcaklığı yangın sıcaklığına ulaştığında devreye girecek şekilde tasarlanmış ve kalibre edilmiştir. Bir yangın başladığında, o alandaki sprinkler başlığı/başlıkları basınçlı suyu serbest bırakır.

Su, itfaiyeciler gelmeden hasarı en aza indirmek ve yaralanmaları önlemek için yangını yavaşlatır. Çoğu durumda yangına en yakın sprinkler, etkinleşen tek sprinklerdir. Binanın geri kalanını kuru ve korumalı bırakır. 

Bir binanın doluluk durumuna, binanın yangın eğilimine ve binada nelerin depolandığına bağlı olarak, bina ne kadar büyükse ve yangın potansiyeli ne kadar büyükse, sprinkler sistemi o kadar sağlam olacaktır. Ek olarak, bina sudan zarar görebilecek ekipman veya mülk barındırıyorsa, muhtemelen temiz bir ajan sistemi ile kurulacaktır. Temiz madde sistemleri yangınları su yerine inert gaz kullanarak söndürür.

Yangın Sprinkler Sistemi Tasarımı ve Hesabı - Lider Yangın

Daha yeni binalar tipik olarak yangın sprinkler sistemleri ile inşa edilir. Bununla birlikte, birçok eski bina sprinkler başlıkları olmadan inşa edilir ve bu da yangınları yayılmadan söndürme yeteneğini büyük ölçüde azaltır.

Binanızda sprinkler sisteminin kurulması gerekiyorsa hemen bir kurulumu gerçekleştiren firma ile iletişime geçin.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.