trarenfrru

Halokarbon Nerelerde Kullanılır?

Yangın felaketleri, neticesinde insanların can ve mal kaybına bile yol açabilecek kadar güçlü olmasıyla birlikte çevreye verdiği zararla da çok etkili bir felaket türüdür. Yangınları söndürmenin çeşitli yöntemlerinden biri de halokarbon yangın söndürme sistemidir. Peki halokarbon nelerde kullanılır? Halokarbon yangın söndürme tüpleri hemen her apartman dairelerinde, evlerde ve işyerlerinde olması gereken en önemli yangın söndürme sistemleridir.

Halokarbon Yangın Tüpü Fiyatı - Lider Yangın

Buna göre halokarbon gazlı yangın söndürme tüpleri daha çok bilgi işlem odaları, yüksek gerilim panoları, elektronik cihazların yoğun olduğu erler, elektronik devrelerin olduğu bölgeler gibi alanlarda bulundurulmalıdır. Genel anlamda elektrik üzerinden çıkan yangınlarda kullanılabilecek halokarbon yangın söndürme tüpleri, yangınların etkisini azaltabilecek güce de sahiptir.

Halokarbon yangın söndürme tüpünün elektrik iletkenliği bulunmamaktadır. Ortamda herhangi bir kir ya da atık da bırakmayan halonkarbon yangın söndürme tüpleri daha çok A,B ve C sınıfı yangınlar için uygun bir söndürme yöntemidir. Atık veya kir bırakmadığı için çok fazlasıyla tercih edilen bir yangın söndürme tüpüdür.

Halokarbon Yangın Tüpü Fiyatı

Halokarbon yangın tüpü fiyatı alınan yerlere göre değişiklik göstermektedir. Yangınların söndürülmesi için mutlaka gerekli olan halokarbon yangın söndürücü tüpler evlerde ve işyerlerinde mutlaka bulundurulması da gerekmektedir. Ayrıca diğer yangın söndürme tüplerinde olduğu gibi halokarbon yangın söndürme tüpleri de kendilerine has önemli özelliklere sahiptir.

Halokarbon Yangın Tüpü Nerelerde Kullanılır? - Lider Yangın

Halokarbon yangın tüplerinin en büyük özelliği yangın söndürme işleminin ardından herhangi bir kir, atık ya da pislik bırakmamasıdır. Ortamdaki yangının en güvenli yoldan söndürülmesi için mutlaka tercih edilmesi gereken halokarbon yangın söndürücü tüpler fiyat olarak da uygundur. Çeşitli firmalardan temin edeceğiniz halokarbon yangın tüpü fiyatı değişiklikler gösterebilir.

Halokarbon Yangın Söndürme Sistemi

Yangın anlarında kullanılması gereken sistemlerden biri de şüphesiz halokarbon yangın söndürme sistemi olmalıdır. Daha çok elektronik devrelerin ve materyallerin olduğu alanlarda etkisini gösteren halokarbon söndürücüler yangınların çok fazla büyümeden önlenebilmesi adına en önemli tercihlerden biridir.

Halokarbon Yangın Tüpleri Nerelerde Kullanılır? - Lider Yangın

Birçok gazlı yangın söndürme sistemi mevcuttur. Söndürme sistemleri kendi aralarında çeşitli farklılıkları da göstermektedir. Bu yangın söndürme sistemleri kapsamında ele alınabilecek en önemli ürünlerden biri olann halokarbon yangın söndürme sistemi yaratacağı etkiyle birlikte yangınları bertaraf edecektir.

Sizler de yangın anlarında uygulayacağınız birçok yöntem arasında halokarbon yangın söndürme sistemlerine de yer vererek yangınları en etkin biçimde söndürebilir ve olası büyük felaketlerden de kurtulabilirsiniz. Bunun için halokarbon yangın söndürme sistemi tercih edilmelidir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.