trarenfrru

Yangın Malzeme Dolabı

Yangın malzeme dolabı alevlere müdahale ederken ihtiyaç duyulan araç, gereç ve ekipmanların bir arada bulunmasını sağlayan ünitelerdir. Yangının başladığının fark edilmesi ile birlikte kullanıcıların veya personelin ilk aklına gelen yerde olması avantaj yaratmaktadır. Deneyimli ve eğitimli personelin yangın söndürme işleminde kullanabileceği çoğu şey bu malzeme dolabının içerisinde yer alır. Kişisel koruyucu donanımlar da bu ekipmanların ve içeriğin bir parçasıdır. Alevlere yaklaşacak personeli koruyacak kıyafet ve araçlar yangın malzeme dolabında saklanır. Böylece hem yangın anında nerede bulunacağı bilinir hem de malzemelerin yıpranmasının önüne geçilmiş olur.

Yangın anında kullanılabilecek şeylerin yer aldığı yangın malzeme dolabı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Personeli sıcaktan koruyacak olan kıyafetlerin, kaskların, çizmelerin vb donanımların yıpranıp yıpranmadığı, yangın esnasında işlevini yerine getirip getiremeyeceği periyodik aralıklarla kontrol edilmelidir. Normal şartlarda pek önemli gibi görünmediği için bakımı ve kontrolü ihmal edilen yangın dolapları ve içerikleri, kriz anında hayat kurtarmaktadır. Dolayısıyla da binanın yangın güvenliği sağlanmakta, mal kaybının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Yangın Malzeme Dolabı Özellikleri

Yangın malzeme dolabı özellikleri içinde barındıracağı malzemelerin niteliğine göre değişmektedir. Farklı tasarımlar ile oldukça göz hitap eden modellerin yer aldığı çeşitlerden istenen talep edilebilmektedir. Binalarda görevli olanların veya yaşayanların yangın eğitiminden geçirilmesiyle yangın malzeme dolaplarının işlevselliği arttırılabilir. Kişisel koruyucu donanımların her zaman işe yaradığı ve personeli yara almaktan kurtardığı bilindiği için yangın eğitimlerine öncelik ve önem verilmelidir.

Yangın Malzeme Dolapları (Fiyat, İstanbul) - Lider Yangın

Dolapların içinde yer alan raf sisteminin tamamen kullanıcı odaklı olması pratikliğini artıracaktır. Camlı modeller içeriği göstereceği için yangın anındaki kriz anında yol gösterici olabilir. Kilitli olarak bulundurulan ancak problemli durumlarda kolay şekilde açılabilecek şekilde tasarlanan yangın malzeme dolapları birçok ihtiyacı karşılamaktadır. Bu tür dolapların sadece eğitimli personel tarafından kullanılması ve açılması yönünde bina içi düzenlemeler yapılmalıdır. Böylelikle hem gereksiz kullanımdan kaçınılmış hem de malzemelerini yıpranmasının önüne geçilmiş olur.

Yangın Malzeme Dolabı Fiyatı

Yangın malzeme dolabı fiyatı ölçülerine bağlı olarak değişecektir. Aynı zamanda üretici firmalar dolap içeriğini de temin edeceği için malzemelerin türü, kalitesi, çeşitliliği ve miktarı da fiyata etki edecektir. Güvenlik söz konusu olduğu için fiyatlandırma konusunda ve ürün kalitesi konusunda kesinlikle fazla düşünmeden üst seviyeleri tercih etmek faydalı olacaktır.

Birçok yönden avantaj sağlayan ve yangın güvenliğine olumlu katkı sağlayan, bazen çok büyük yangınların önüne geçilmesine yardımcı olan yangın malzeme dolabı, fiyat yönünden bütçe dostu uygulamalar ile sunulmaktadır. Piyasada genelde birbirine yakın fiyatlar olduğu görülmektedir. Bu yüzden kalite hedeflenmeli; yalnızca yönetmeliklerin doğurduğu zorunlulukların giderilmesine çalışılmamalıdır. Yıllar süren birikimlerin bir çırpıda yok olduğunu görmektense, kaliteli ve dayanıklı malzemelere odaklanmak gerekir. Yangın malzeme dolabının da TSE standartlarında üretildiği firmalar ile işbirliği yapmak yararınıza olacaktır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.