trarenfrru

Yangın Söndürme Ekipmanlarının Önemi

Yangın söndürme ekipmanları, hayatımız için her zaman tehdit unsuru olan yangınlarda önemli işlev gösteren ünitelerdir. Birçok işletme sahibi işyerinin yangına karşı zayıf olması konusunda gerekli önlemleri almasa da, gerçek şu ki tehlike sınıfı ne olursa olsun, konutlar da dahil olmak üzere tüm binalar ve yerleşkelerde yangın önemli bir tehdit olarak hayatımızda yer alacaktır. Yangını risk etmeni olmaktan çıkaracak tek yol ise yangın güvenlik önlemlerini almaktır.

Yangın Söndürme Ekipmanlarının Önemi - Lider Yangın

Yangın güvenliği için alınması gereken önlemler kapsamında en önemli iki unsur yangın söndürme sistemleri ve yangın söndürme ekipmanlarıdır. Bu iki önemli unsura ek olarak algılama ve ihbar sistemleri ve yangın söndürme cihazları da sayılabilir. Çalışanların veya yaşayanların yangın eğitimi alması da destekleyici güvenlik tedbirleri arasına eklenebilir. Yangınların zamanı, yeri ve nedeni bilinemez olduğu için bu tedbirlerin tamamını almanın ne denli önemli olduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

Yangından korunmak amacıyla kullanılan ve değerli bir göreve sahip olan yangın söndürme ekipmanları her açıdan fayda sağlamaktadır. Güvenilir firmalardan edinebileceğiniz ekipmanların bir yangın anında canınızı ve malınızı kurtarmanız için en büyük destekçi olacağının farkında olmalısınız. Yangından korunmak için teknolojinin seferber ettiği bu denli kaliteli ürünler varken, önlem almamanın sonuçlarıyla uğraşmanız daha maliyetli ve acı sonuçlu olacaktır.

Yangın Söndürme Ekipmanlarının Söndürmedeki Rolü

Yangın söndürme ekipmanlarının yangını söndürmedeki rolü, elbette doğru kullanıma göre değişecektir. Zaten bu tür ekipmanların ve yangın söndürme sistemlerinin kullanımı ile ilgili eğitim alınması gerekir. Otomatik sistemler olsa dahi kesinlikle belirtileri, panel kullanımını ve en kötü ihtimalle tahliye ilkelerini öğrenmeniz hayati önem taşır. Bu eğitimlerde ekipmanların kullanımı da aktarılmaktadır. Özellikle ticari işletmelerin yangın riskine karşı korunmasında topyekün bütünsel önlemlerin gereği tartışılamaz.

Yangın Söndürme Ekipmanlarının Söndürmedeki Rolü - Lider Yangın

Oldukça yüksek maliyetlerle kurulan fabrikalar ve benzeri işyerlerinin söndürme sistemleri, söndürme ekipmanları, cihazlar, algılama sistemleri ve yönlendirme levhaları ile birlikte bütünsel şekilde korunması çok önem arz eder. Telafisi imkansız veya çok zor sonuçlara meydan vermemek için çalışanların eğitimi de dahil olmak üzere yangın söndürme ekiğmanlarının kullanımına kadar birçok açıdan tedbir almak hayati önem taşır.

Yangın söndürme sistemlerinin tüm bileşenlerinin kusursuz şekilde çalışması için deneyimli yangın firmaları ile çalışmalısınız. Alanında uzman personelin bulunduğu yangın firmaları her zaman yanınızda olacaktır. Herhangi bir ihtiyaçta veya problemde kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve çözüm ortaklığı kurabileceğiniz firmamız 7/24 hizmet esasına göre çalışmaktadır. Söndürme ekipmanlarının istenen zamanda problemsiz çalışabilmesi adına güvenilir bir hizmet almak gerekir.

Yangın Söndürme Ekipmanlarının Faydası

Yangın söndürme ekipmanlarının faydası genelde yangın anında ortaya çıksa da, yine de güvenli hissetmeniz için önemli bir işleve sahiptir. Yangın gibi felaketler karşılaşıldığında panik yaratan, işyerini tehlike sınıfına göre oldukça kötü sonuçlara neden olabilen durumlardır. Bu yüzden söndürme sistemlerinin yanında ekipmanlara da yer vermek güvenlik düzeyini artırma konusunda fayda sağlar. Yangın alarmları ve uyarıcı diğer sistemleri, algılama işlevine sahip olduğu için, güvenlik için kullanımlası tavsiye edilmektedir. Ancak günümüzde hepsinin bütünsel maliyeti düşünülerek, ne yazık ki bazen ihmal edildiği de olmaktadır.

Yangın Söndürme Ekipmanlarının Faydası - Lider Yangın

Buna ek olarak yangın durumlarında aydınlatma sisteminin kusursuz şekilde çalışması, yönlendirme levhalarını görülebilmesi, insanların sağlıklı şekilde tahliye olması için önemlidir. Sadece bina içinden dışarıya çıkarken değil, söndürme ekiplerinin binadaki hareketlerine de yardımcı olan söndürme işaretleri, kusursuz şekilde yerleştirilmeli, monte edilmeli ve ihtiyaç anında çalışmalıdır.

Günümüzde birçok modern söndürme sistemi bulunmakta olup, sektörünüzle, kullandığınız veya depoladığınız malzemelerinizle, üretim faaliyetlerinde yer alan tüm maddelerinizle uyumlu olacak sistemin seçimi konusunda profesyonel yardım almalısınız.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.