trarenfrru

Yangınla Mücadele Eğitimi

Yangınla Mücadele Eğitimi, hayat kurtarıcı yanı ile her bireyin edinmesi gereken bilgilerdendir.

Bu özel eğitim ile yangın anında doğru tepki vermek mümkündür. Özellikle can güvenliğini koruma anlamında büyük fayda sağlar.

Bu sebepler sizler için yangınla mücadele eğitimi hakkında kritik bilgilere yer veriyoruz.

yanginla mucadele egitimi lider yangin - Lider Yangın

Yangınla Mücadele Eğitimi Nedir?

Yangınla mücadele eğitimi, yangın anında nasıl güvende kalacağınızı ortaya çıkaran yöntemlerdir. Oluşan yangını söndürme konusunda kişileri bilinçlendirir. Acil durumlar sırasında nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda da büyük bir yol göstericidir.

Neden Yangınla Mücadele Eğitimi Almalısınız?

Yangınla mücadele eğitimi almak en başta can güvenliğini korumak için önemlidir. Yangın esnasında panik yapmadan hareket edebilmeyi sağlar.

Mal kaybını önleme konusunda da kişilere büyük bir fayda sağlar. En az düzeyde  eşyaların yangın ile kaybolmasına imkân sunar. Yangın anında en başta kurtarılacak eşya etiketlemelerinin nasıl yapılması gerektiğini de belirtir. Bu sayede önemli belge ve evraklar kolay bir biçimde yangının bulunduğu alandan çıkarılabilir.

Yine topluma faydalı bir birey olabilmek için de yangınla mücadele eğitiminin önemi oldukça fazladır. Sadece kendinizi değil, etrafınızdaki insanları da koruma görevi bu eğitim ile profesyonelce sağlanabilir.

Neden Yangınla Mücadele Eğitimi Almalısınız? - Lider Yangın

Yangınla Mücadele Eğitimi Nasıl Alınır?

Yangın eğitimi almak için resmi prosedürlerde adı geçmekte olan bir takım temel eğitimler ard arda sıralanmaktadır. Belli başlı yangın eğitimleri ise;

Yangınla mücadele eğitim programları

 • İlk Yardım ve Yangın Söndürme Eğitimi
 • Yangın Güvenliği ve Kurtarma Eğitimi
 • Yangınla Mücadelede Liderlik Eğitimi
 • Yangın Söndürme Ekipmanları Kullanımı Eğitimi
 • Yangın Tatbikatları ve Senaryoları Eğitimi
 • Yangın Tehlikesi Değerlendirme Eğitimi
 • Yangınla Mücadele İtfaiye Eğitimi
 • Yangınla Mücadele İleri Seviye Eğitim Programları
 • Yangın Önleme ve Güvenliği Eğitimi

Yukarıda adı geçmekte olan eğitim başlıklarıdır. Bu eğitimleri, uzman eğitmenlerce ve yeterlilik sertifikasına sahip kişiler tarafından almanız gerekir.

Eğitimin daha anlaşılır olması adına teorik eğitim egzersizleri sunan firma ve kişiler tarafından eğitimin alınması çok daha etkili ve önemlidir.

Yangınla mücadele eğitimini belli başlı zamanlar içerisinde periyodik olarak güncellenmelidir. Her bilginin zamanla unutulduğu göz önünde tutularak alınan eğitimler 2 şer yıl ara ile yenilenerek gerekli eğitim katılım sertifikası temin edilmelidir.

Yangınla mücadele eğitimi, hayatın her anında kişiler için önemli bir yere sahiptir.

Zamanı verimli kullanarak maddi kayıpları önleme, can güvenliğini arttırma konusunda herkesin edinmesi gereken temel eğitimlerdendir. Bu eğitim kalite standartları gereğince bir çok çok firma tarafından yıllık bazda yenilenir.

Yangın ile ilgili dolum ve kontrol konusunda yetkili işletmeler tarafından gereken eğitimler çalışan personellerin her birine verilir. Eğitim en başta teknik ardından teorik uygulama eşliğinde uygun bir ortamda uygulanır. Bu sayede en ufak bir yangın durumundan yangın tüpünün kullanımı ve  kaçış yöntemleri gibi temel aşamalar çalışanlara aktarılmış olunur.

Yangınla mücadele eğitimi, hayati önemli ile tüm bireylerin zaman kaybetmeden edinmesi gereken eğitim türüdür.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
 • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.