trarenfrru

Otomatik Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Hk.

Farklı tehlike sınıfındaki işyerlerini eskiden beri tehdit eden en büyük felaketlerden biri olan yangınlara karşı önlem alınması gerekir. Önlem alınmayan işyerlerinde meydana gelen yangınların açtığı büyük boyuttaki zararların telafi edilmesi, herhangi bir söndürme sisteminin maliyetinden kat be kat fazla olmaktadır. Bu yüzden sektöre uygun yangın söndürme sistemlerini araştırmak, kapsayıcı ve tehlikeden arındırıcı şekilde projelendirilmesini ve monte edilmesini sağlamak, her işyeri temsilcisinin asli görevlerinden biri olmalıdır.

Yangın söndürme sistemlerinin çalışılan kimyasal maddelere, binanın fiziksel yapısına göre koruyucu olması mühendislik çalışmalarıyla mümkün olmaktadır. İyi bir mühendislik çalışması ile projelendirilen söndürme sistemlerinin, ISO 9001 standartlarında üretilmesi, yasal prosedürlere uygun şekilde projelendirilmesi, denemelerin yapılması ve akabinde binaya entegre edilerek devreye alınması, tamamıyla profesyonel yangın firmalarının mahareti olmaktadır.

Otomatik Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Nelerdir? - Lider Yangın

Sulu söndürme sistemleri, gazlı söndürme sistemleri, sprinkler sistemler, davlumbaz söndürme sistemleri, köpüklü söndürme sistemleri, mikro söndürme sistemleri ve araç söndürme sistemleri konusunda uzman ekibimizle sunduğumuz hizmetin kalitesi referanslarımız incelenerek daha iyi anlaşılacaktır. Yangın konusunda güvenebileceğiniz bir firma ile kontratlı bakım ve yeniden dolum sözleşmesi imzalayarak uzun yıllar çözüm ortaklığı geliştirebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki yangınlar değil tedbirsizlik zarar verir.

Söndürme Sistemlerinin Avantajları

Yangından korunma amaçlı monte edilen söndürme sistemlerinin avantajları, özellikle büyük ölçekli yatırımların olduğu fabrika, atölye, laboratuar, depo ve hangar gibi çalışma alanlarında etkisini tam olarak hissettirmektedir. Can ve mal güvenliğinin korunması öncelikli hedef olarak acil durum planlarında da yer aldığı için yangın söndürme sistemleri, iş güvenliği açısından da  asla ihmal edilmemesi gereken sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Otomatik Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Fiyat - Lider Yangın

Tehlikenin boy gösterdiği ve risk analizlerine göre yangın ihtimalinin yüksek olduğu bölgelerde, odalarda, galerilerde, sistem birimlerinde, panolarda, mutfaklarda vb. birçok yerde, yangınla ilgili önceden önlem almak hayati önem taşır. Bunu sağlayarak hem yatırımlar, hem bina hem de canlar kurtulmuş olacaktır. Aniden başlayan ve fark edilmeyen yangınları ihbar sistemleri sayesinde kendisi algılayıp müdahaleyi başlatan otomatik yangın söndürme sistemlerinin bu açıdan sağladığı avantaj tüm iş güvenliği uzmanları tarafından pozitif değerlendirilmektedir.

Söndürme sistemleri yanan ve tutuşan maddelere karşı hızlıca önlem almanın en garanti yoludur. Yanıcı ve parlayıcı sıvılardan kaynaklanan ve manuel müdahale ile söndürmenin çok zor olduğu yangınlarda, kullanılacak uygun köpüklü söndürme sistemleri ile daha kısa ve başarılı bir müdahale sağlanmış olacaktır. “Uygun maddeye uygun söndürme ajanı” ilkesiyle tüm tehlike türlerine göre en uygun söndürme sistemleri seçilmekte ve montajı sağlanmaktadır. Kör nokta bırakmayacak şekilde yapılan montaj sayesinde binanız veya eviniz yangına karşı tam olarak korunmuş olacaktır.

Otomatik Gazlı Yangın Söndürme Sistemlerinin Avantajları - Lider Yangın

Söndürme Sistemleri Seçimi

Yangına karşı alınacak önlemler skalasında ilk adım söndürme sistemlerinin seçimi olmaktadır. Eğer kullanılacak yer bir konut ise farklı, depo ise farklı, işletme ise daha farklı söndürme sistemi seçilmelidir. Hangi amaçla ve nerede kullanılacağını, nerenin ve hangi maddelerin korunacağını belirttiğinizde, iyi bir mühendislik çalışması ile size en uygun söndürme sistemi önerilecektir. Yapılacak işlemler, ne kadar sürede hazır olacağı, ne kadar maliyetle üretileceği, montaj ve devreye alma süresi gibi tüm teknik konular üzerinde, alanında uzman ekibimiz sizlere destek olacaktır.

Yangından zarar görmeyi önlemek sizin elinizdedir. Avrupa standartlarında üretilen söndürme sistemleri ile tüm kalite testlerinden geçirilen söndürme cihazları ile tam koruma sağlıyoruz. Yardımcı ekipmanlar, ihbar ve algılama sistemleri desteği ile yangın söndürme sistemlerinin daha güçlü şekilde koruma sağlamasını temin ediyoruz. Tüm söndürme sistemleri türlerimiz ve uzman ekibimizin tam desteği ile Lider Yangın farkını hissedeceksiniz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.