trarenfrru

Personelin Yangın Güvenliği ve Yangın Kapıları Konusunda Eğitimi

Personelin Yangın Güvenliği ve Yangın Kapıları Konusunda Eğitimi - Lider Yangın

Tüm işletmeler, yasalara göre, bir yangın patlaması acil durumuyla başa çıkmak için yangın güvenliği ekipmanına, stratejilerine ve prosedürlerine sahip olmalıdır. Bununla birlikte, şirket personeli ekipmanın nasıl kullanılacağı ve böyle bir acil durumda ne yapılması gerektiği konusunda eğitimsizse, bu prosedürlerin çok az değeri vardır! Bu planlar, bir yangın çıkması durumunda işletmenizi ve daha da önemlisi çalışanlarınızı korumak için oluşturulmuştur ve böyle bir durumlar herhangi bir 'kaçak' trajik sonuçlara yol açabilir, bu nedenle tüm personelin uygun şekilde eğitilmiş olması çok önemlidir. Doğru güvenlik prosedürleri en önemlisidir. Personelinizi yangın güvenliği konusunda eğitmenin bazı yönleri şunlardır:

İyi Bir Personel Girişimi

Herhangi bir işin ve herhangi bir işyerinin en önemli yönlerinden biri güvenliktir. Yeni bir göreve başlayan veya yeni bir şirketteki çoğu personel, neredeyse kesinlikle ilk gün göreve başlayacak. Bu, kurumsal yangın güvenliği bilgilerini ve talimatlarını eklemek için mükemmel bir fırsattır. Çalışanlar, şirketin mevcut yangın prosedürleri, yangın tatbikatları, mevcut tahliye planları hakkında bilgilendirilmeli ve binaların yangın çıkışları gösterilmelidir.

Bilgilendirici Afişler

Tüm işyerleri, personelini tüm yangın acil durum prosedürleri hakkında bilgilendirmek için personeline özen göstermekle yükümlüdür. Gerçekten de, uygun Sağlık ve Güvenlik Yöneticisi (SEÇ) posterlerinin iş yeri çevresinde ilgili yerlerde asılması yasal bir zorunluluktur. Bu, yangın güvenliği prosedürleri ve protokolleri hakkında kurumsal bilgilerinizi gösteren kendi posterlerinizle bu zorunlu bilgileri güçlendirmek için mükemmel bir fırsat sağlar. Stratejik olarak yerleştirilmiş bu posterler, yalnızca bu konuları çalışanlarınızın zihninde en üstte tutmakla kalmaz, aynı zamanda iş yerinize gelen herhangi bir ziyaretçi veya misafir için önemli güvenlik bilgileri sağlar.

Bilgilendirici Afişler - Lider Yangın

Dahili E-posta Güncellemeleri

Bir şirket içindeki Sağlık ve Güvenlik Görevlileri, her zaman işyerinin etrafındaki fiziksel yangın ekipmanı üzerinde kontroller ve testler yapacaktır. Aynı düzenli özenin yangın prosedürlerine de gösterilmesi gerekmektedir. Tüm yangın güvenliği planları ve süreçleri sürdürülmeli ve kontrol edilmelidir ve sürecin içeriğindeki herhangi bir değişiklik veya bina düzeni veya personel sayısı gibi fiziksel yönler derhal tüm personele iletilmelidir. Dahili e-posta ve toplantılar, bunu başarmanın ideal yoludur.

Düzenli Yangın Tatbikatları

Teoride ve yazılı olarak en ayrıntılı ve verimli yangın prosedürlerine, süreçlerine ve planlarına sahip olabilirsiniz, ancak bunlar uygulamaya konulursa etkili olacaklardır ve bu prosedürlerin en çok ihtiyaç duyulduğunda çalışması için, acil bir yangın durumunda, uygulama tam olarak gerekli olan şeydir. Personelinizin düzenli olarak yangın tatbikatı yapmasını sağlayın – aslında bir işletmenin her yıl tam personel yangın tatbikatı yapması yasadır – ancak personelinizin tatbikatı daha sık tekrar etmesi daha iyidir. Uygulamanın mükemmel olduğunu söylüyorlar - ve çalışanlarınıza öğrendiklerini düzenli olarak uygulama ve potansiyel olarak hayat kurtarma fırsatı vermekten daha önemli bir konu yoktur.

Düzenli Yangın Tatbikatları - Lider Yangın

Temel Eğitim

Personelinizin mevcut yangın prosedürleri ve protokollerinden haberdar olmasını sağlamanın önemli bir yönü, onları eğitmektir. Bazı işletmeler, diğer tüm personele yangın ekipmanının doğru ve güvenli kullanımı konusunda talimat verebilecek ve önemli yangın tahliye prosedürlerini ve benzerlerini verebilecek ilgili eğitimli güvenlik görevlilerine sahiptir. Diğer şirketler, belki de daha fazla personel sayısına sahip daha büyük kuruluşlar, acil yangın durumunda sorumlu ve güvenli bir şekilde nasıl tepki verileceği konusunda en son bilgi ve becerileri sağlamak için uzman üçüncü taraf işletmeleri istihdam etmeyi seçebilir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.