trarenfrru

FE25 Sistemleri ile Temiz Maddeli Söndürme

FE25 söndürme sistemleri sektörde temiz maddeli söndürme kategorisinde yer almaktadır. Kullanım alanlarına göre oldukça etkili bir söndürme sağlarken; geride temizlenecek seviyede önemli miktarda atık bırakmaması nedeniyle tercih edilmektedir. HFC125 olarak da bilinen bu maddenin birçok söndürme sisteminde etkin olarak kullanıldığı görülmektedir. FE25 gazı moleküler düzeyde ısınan bir bölgeden hızlıca sıcaklığı emer. Yangının sürmesini önlediği için etkili sistemler arasında anılmaktadır. Yanma sürecinin zincirleme reaksiyonuna kimyasal olarak müdahale etmek için serbest radikaller oluşturur.

FE25 Sistemleri ile Temiz Maddeli Söndürme - Lider Yangın

Daha az miktarda gaz ve boru çağı gerektirdiğinden, büyük söndürme gücüne ve yüksek hidrolik performansa sahip bir kimyasal maddedir. Korunacak alana uyum sağlamada ve mevcut Halon 1301 sistemlerini güçlendirmede enselik sağlamaktadır. FE25 ozon tabakası için agresif olmayan bir seçenek olarak düşünülmektedir. Boşaltmadan sonra söndürülen ekipman üzerinde kalıntı bırakmadığı için temiz gazla arasında sayılmaktadır. Söndürme sahasında yer alan insanlara zarar vermemektedir. Yangın söndürücü maddeler arasında çevre dostu olarak bilinmekte ve insanlar ile söndürülen ekipmanlar açısından güvenilirdir.

FE25 Sisteminin Başlıca Faydaları

Yangını başladığı anda fark ettiğinde hızlı şekilde söndürme özelliğine sahip FE25 söndürme sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemleri ile birlikte çalıştığı zaman çok daha etkili sonuçlara imza atmaktadır. Monte edildiği alanlarda koruduğu ekipmanlar ve araçlar açısından ise son derece güvenilirdir. Sulu söndürme sistemlerinin elektrikle çalışan motorlar veya hassas ekipmanlara karşı verdiği zarar FE25 için düşünülemez.

FE25 Sisteminin Başlıca Faydaları - Lider Yangın

Herhangi bir zarar oluşturmadan yangın güvenliği sağladığı için hassas alanlarda tercih edilir. Kimyasal olarak elektrik iletkenliği bulunmamaktadır. Bu açıdan oldukça güvenli gazlar arasındadır. Yangın esnasında otomatik olarak kesilmeyen elektrik akımı canlılar ve müdahale ekipleri için tehlike oluşturacaktır. Elektrik kaçağı olması durumunda söndürme alanında oluşarak risk tüm çalışmalarda ortaya konmaktadır. Ancak FE25 söndürme sistemlerinin elektrik iletkenliği olmadığı için söndürme esnasında ekstra bir güvenlik çemberi oluşturduğu gözden kaçırılmamalıdır.

FE25 söndürme sistemleri yangını sulu söndürme sistemlerinden daha hızlı söndürmektedir. Yangına müdahale ettikten sonra hiçbir kalıntı bırakmaması, kolay temizlenebilir olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kalıntı olmaması hassas ekipmanlar açısından da güvenilirdir. Yangın sonrasında işletmelerin tatil ilan edildiği ve gelirinin azaldığı düşünülecek olursa; kalıntı olmamasının işletmenin kapalı olacağı zaman dilimini azaltacağı da kolayca tahmin edilebilir. Bu açıdan düşünülecek olursa işletmenin gelirlerinin uzun süre kesilmemesini de sağlamaktadır. FE25 sistemlerinin aktarılması gereken en önemli faydalarından biri de ozon tabakasına zarar vermemesidir. Küresel ısınmaya katkı sağlamadığı için sağlıklıdır.

FE25 Söndürme Sisteminin Tipik Uygulamaları

FE25 söndürme sistemlerinin tipik olarak uygulandığı sektörler özenle seçilmiştir. Temiz gazlı söndürme sistemlerinin sağladığı avantajlar bilindiği için, FE25 gazının nerelerde tahribat yaratmayacağı da açık şekilde ortaya konmuş olmaktadır. Sürekli ve kesintisiz çalışma gerektiren, katma değeri yüksek veri, ekipman malzemeleri barındıran, görev açısından kritik ortamların korunmasında FE25 söndürme sistemleri kullanılmaktadır.

FE25 Söndürme Sisteminin Tipik Uygulamaları - Lider Yangın

Bilginin en ileri seviyede saklandığı telekomünikasyon tesisleri, günümüzün vazgeçilmez bilişim unsurlarından biri olan internet servis sağlayıcıları, bilginin depolandığı ve korunduğu veri merkezleri, insan sağlığı için en önemli tesisler arasında yer alan hastaneler, binaların can damarı konumunda olan elektrik odaları, eskiden kullanılan ancak ozon tabakasına zarar verdiği gerekçesiyle yasaklanan ve kullanımı değiştirilen Halon 1301 sistemlerinin mevcut olduğu tüm binalar, FE25 söndürme sistemlerinin etkin olarak kullanıldığı mekanlardır.

Otomatik söndürme sistemlerinin profesyonel şekilde monte edilmesiyle anılan mekanlarda yangın güvenliği maksimum seviyede sağlanmaktadır. TSE sertifikalı ürünler ile işletmenizin azami seviyede hassas şekilde korunmasını istiyorsanız, FE25 söndürme sistemleri ideal bir tercih olacaktır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.