trarenfrru

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Periyodik Bakımın Önemi

Davlumbaz söndürme sistemi bilindiği gibi mutfakların yangına karşı korunmasında etkin rol oynamaktadır. Sistemin tasarımsal olarak birincil öncelikle mutfak ve bacaları, dolaylı olarak da binayı koruduğu görülmektedir. Alevlerin başlangıç noktası genelde mutfak ocakları, fırınlar, davlumbaz içi ve bacalar olduğu için sistemsel olarak montajın tüm kritik noktalarda etkili olacak şekilde döşenmesi gerekir. Bu yüzden davlumbaz söndürme sistemlerinin alanında uzman profesyonel ekiplerin işi olduğunu söylemek isteriz.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Periyodik Bakımın Önemi

Sadece kurulum ve montaj değil, sonrasında takip ve periyodik olarak bakım da çok önemlidir. Yangın söndürme sistemlerinin periyodik kontrolleri olası hasarların giderilmesi, eksiklerin tamamlanması ve arızaların tespit ve onarımı için çok önemlidir. Endüstriyel mutfakların vazgeçilmez parçalarından biri olan davlumbaz sistemlerinin düzenli kontrolü, kullanım sonrası dolumu ve olmuşsa hataların giderilmesi açısından fevkalade önem arz eder.

Daha fazla '' Güncel, Teknolojik Yangın Söndürme ve Yangından Korunum Bilgisi '' içeriği için hemen lideryangin.com/blog.html sayfasını ziyaret etmelisiniz. Yangın Söndürme ve Korunma alanında güncel gelişmeleri takip edebilir ve bu sektördeki sorularınıza çözüm bulabilirsiniz.!

Yağ yangınlarına karşı amatör şekilde su ile mücadele etmenin faydalı olmayacağı düşünülürse, davlumbaz söndürme sistemlerine kullanılması gereken söndürme ajanının ne olması gerektiği konusunda iyi bir projelendirme şarttır. Otomatik şekilde devreye girerek, davlumbazları, bacayı, mutfağı ve binayı koruyan bu sistemin içerisinde söndürme maddesinin, yağları söndürecek şekilde seçilmesi gerekir.

Davlumbaz İçi Söndürme Sistemlerinde Mühendislik Çalışmaları

Davlumbaz içi söndürme sistemlerine mühendislik çalışmaları son derece kabiliyet isteyen bir konudur. Deneyimli makine mühendisleri tarafından projelendirilen sistemlerin ustalar tarafından döşenmesi, kör noktaya mahal bırakmadan, alevlenme ihtimali olan her yere monte edilmesi önemli koşullardan biridir. Bacaların uzun ve yüksek binalarda aynı uzunlukta olacağı düşünülürse, burada yapılacak işçiliğin önemi, daha yangınla karşılaşmadan ortaya çıkacaktır. Çünkü kurumlarda veya birikmiş yağlarda alevlenme, bacanın her yerinde meydana gelebilir.

Davlumbaz İçi Söndürme Sistemlerinde Mühendislik Çalışmaları

Ateşin ve sıcaklığın davlumbazın girişinde ve bacanın mutfağa yakın yerlerinde çok olduğu düşünülürse, yangın riskinin nerelerde daha fazla olacağı da tespit edilmiş olur. Yangının başlangıç anında tespiti ve ani müdahalesinin, yangın söndürme sistemlerinin genel çalışma mantığı olduğu unutulmamalıdır. Aksi takdirde büyüyen ve kontrolden çıkan yangınlarda hem otomatik söndürme sistemlerinin enerjisi hem de söndürme ekiplerinin gayreti daha fazla olmak zorunda kalmaktadır.

Dönüşüme uğrayan sanayi tesisleri gibi mutfaklar da farklı konseptlerde olmaktadır. Değişen mutfak ve baca yapısına uygun davlumbaz söndürme sistemi tasarlamak da ancak iyi bir mühendislik çalışması ile mümkün olacaktır. Klasik yaklaşımlarla yeni yapıları korumak zor olacağı için, teknoloji takip edilerek yangın söndürme sistemlerinde de bir dönüşümün yaşanmasının gerekliliği tartışılmazdır. Yapının boyutunun, üretilen maddenin, üretimde izlenen yolun, üretime destek ola olan ham maddelerin, depolama alanlarının ve yöntemlerinin, mutfakta kullanılan sıcaklığın göz önüne alınmadığı bir davlumbaz söndürme sisteminin başarıya ulaşması mümkün değildir.

Davlumbaz Söndürme Sistemlerinin Mutfakları Korumadaki Başarısı

Son yıllarda gerek endüstriyel mutfaklar olsun gerekse klasik mutfaklar olsun, çıkan yangınlara ani müdahale eden davlumbaz söndürme sistemlerinin mutfakları korumadaki başarısı, sayısal verilerde de açıkça görülmektedir. Başlayan yangınların daha büyük tehditlere dönüşmeden kontrol edildiği ve söndürüldüğü yüzlerce vaka bildirilmektedir. Yangın firmalarının kullanım sonrası yeniden dolum ve kullanılan bölgenin yenilenmesi gibi hizmetleri ile davlumbaz söndürme sistemlerinin koruyuculuğu uzun süre devam etmektedir.

Davlumbaz Söndürme Sistemlerinin Mutfakları Korumadaki Başarısı

Bu konuda yapılan araştırmalar, otomatik söndürme sistemlerindeki ihbar ve algılama sistemlerinin sağlıklı çalıştığı sistemlerde, başarının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bu yüzden tüm yangın söndürme sistemlerinde deneyimli ve referansı olan firmalar ile çalışılması çok önemlidir.

Tecrübe sahibi olan yangın firmaları, yüksek kalitede ürünler üretmekte, profesyonel ekipler ile çalışmakta ve sistemin tüm tasarımını yapabilecek kapasiteye sahip olmaktadır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.