trarenfrru

Yangına Dayanıklı Seksiyonel Kapı

Yangına Dayanıklı Seksiyonel kapı endüstriyel kullanımlarda çok fonksiyonel olarak kullanılan, gelişmiş teknoloji ürünü kapılardır. Birçok sanayi alanında, depolama tesislerinde, garajlarda ve benzeri kullanım türlerinde ideal olarak nitelendirilen seksiyonel kapılar, yüksek tavanlardan düşük tavanlara kadar birçok yükseklikte kullanılabilmektedir. Otomatik türü de olan bu kapıların çok kullanışlı olduğu müşterilerimiz tarafından da dile getirilmektedir.

Yangına Dayanıklı Seksiyonel Kapı - Lider Yangın

Aynı zamanda yangına karşı dayanıklı olması da amaçlanan kapıların, tüm işlevlerini yerine getirmesi, imalattan montaja kadar olan sürecin bilimsel ve teknik olarak ilerlemesi ile mümkün olmaktadır. Geniş aralıklar için düşünülen bu kapıların çalışanların giriş kapısı olarak da kullanıldığı görülmektedir. Yoğun çalışma sahalarında ve binalarında bu kapıların oldukça fayda sağladığı görülmektedir. Ses ve ısı yalıtımı konusunda da başarılı sonuçlar veren seksiyonel kapılar, bu özelliği ile de takdir edilmektedir.

Endüstriyel Seksiyonel Yangın Kapısı Nedir?

Endüstriyel seksiyonel yangın kapısı yangına karşı dayanıklı otomatik kontrol edilebilen, son teknolojiden yararlanarak üretilen yangın kapılarından biridir. Endüstriyel tesislerde kullanılması dayanıklı olmasından ötürüdür. Özel üretim ile sanayi tesislerinin zorlu şartlarına uyum sağlar. Her türlü kimyasal madde üretimi yapılan tesise uygundur. Patlayıcı ve yanıcı maddelerin depolandığı, taşındığı veya üretildiği tesisler için seksiyonel yangın kapısı endüstriyel çözümler sunar.

Yüksek risk altındaki tesisler için gerek araç girişi gerekse personel girişi olarak kullanılabilen seksiyonel kapılar, fonksiyonel olarak başarılı uygulamalara sahiptir. Sadece giriş çıkışı sağlamakla değil yangın anında dayanıklı olmasıyla da bilinen seksiyonel kapıların çok yönlü olarak kullanılabilmesi ayrılan bütçenin karşılığını alma noktasında başarılı olunmasını sağlamaktadır.

Seksiyonel Yangın Kapısı Özellikleri

Seksiyonel yangın kapısı özellikleri arasında en fazla dikkat çeken ve başarılı bulunan yön hava akımını önleyici özellikte olmasıdır. Isı yalıtımı konusunda başarılı olmasının sebebi budur. Hızlı kullanım için uygun olması, otomatik de olsa hızlı açılması ve kapanması birçok açıdan fayda sağlayabilir. Endüstriyel tesislerde de dayanıklı olarak kullanıldığı görülür. Bina dışından içeriye nem girmesini de önleme kabiliyeti olduğu için bu açıdan da fayda sağladığı görülür. İçeride nemden olumsuz etkilenebilecek makinelerin veya ekipmanların korunmasına katkı sağlayarak ek maliyetler çıkmasına mani olmaktadır.

Seksiyonel Yangın Kapısı Özellikleri - Lider Yangın

Dışarıdaki seslerim içeriye girip çalışanların motivasyonunu ve dikkatini dağıtmasını önleme özelliği vardır. Ayrıca işletmenizdeki gürültünün de dışarıya çıkmasını önlediği için, gürültü kirliliğine de müsaade etmez. Kapı panellerinin TSE standartlarında olması kaliteli olmasını sağlamaktadır. Yangına dayanıklı, ses yalıtımını sağlayan, ısı kaybını önleyen seksiyonel kapı sayesinde birçok problemden kurtulacaksınız.

Otomatik Seksiyonel Yangın Kapısı Fiyatları

Otomatik seksiyonel yangın kapısı fiyatları araştırmanızda ilk dikkat etmeniz gereken şey, ürünün sertifikası olmalıdır. TSE belgeli seksiyonel yangın kapılarının sağladığı faydalar çeşitli olmaktadır. Yerel standartlara uygun olarak yapılması Avrupa standartlarında olması anlamına gelmektedir çünkü AB ülkeleri arasında ortak olarak düzenlenen EN standartları ülkemizde de kullanılmaktadır. Üretimde en fazla dikkat edilen bu normlar tüm yangın kapısı türlerinde kaliteye ulaşılmasını sağlar. Kaliteli ürünler de uzun yıllar hizmetinizi görür.

Otomatik Seksiyonel Yangın Kapısı Fiyatları - Lider Yangın

Seksiyonel kapı paneli içine güçlendirme amaçlı metaller yerleştirilmektedir. Önceden alüminyum kepenkler şeklinde kullanılan bu kapılar artık daha güçlü, dirençli, ısı-ses yalıtımı sağlayan ve yangına karşı dayanıklı olarak imal edilmektedir. Fiyatlar konusu da işte bu ayrıntılar ile belirlenmektedir.

Seksiyonel kapı ölçüleri, firmaların fiyat düzenlemesinde dikkat ettikleri konulardan biri olmaktadır. Yangın kapısı ölçüleri maliyeti değiştirmekte, istenen ek özellikler de fiyatın yükselmesine neden olmaktadır. Bu yüzden uzaktan teklif almak her zaman sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Yukarıda saydığımız tüm kriterleri gerekirse teknik şartname düzenleyerek yangın kapısı firmalarından fiyat teklifini somut olarak alarak karşılanıp karşılanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.