trarenfrru

Anahtarsız Girişle İşletmenizin Güvenli Erişim Kontrolü

Sektör ne olursa olsun, bina güvenliği önemlidir. İnsanlarınızı, mülkünüzü ve ürünlerinizi güvende tutmak için güvenli bir erişim kontrol sistemine yatırım yapmanız gerekir.

Anahtarsız Girişle İşletmenizin Güvenli Erişim Kontrolü - Lider Yangın

Geleneksel kilit ve anahtar yöntemi, birçok nedenden dolayı artık onu kesmiyor. Takip edilmesi gereken yerlerin sayısındaki artış veya kayıp veya çalınan anahtarlarla ilgili çok fazla sorun olsun, birçok şirket daha iyi bir şeye geçmek istiyor.

Aradıkları seçenek? Anahtarsız giriş sistemi. Anahtarsız giriş sisteminin ne olduğundan ve kendi işletmenizin erişim kontrolü çabalarında nasıl devrimleşeceğinden bahsedelim.

Anahtarsız Giriş Sistemi Nedir?

Anahtarsız giriş sistemi, binanıza giriş sağlamak için bir anahtar yerine elektronik bir cihaz kullanır. Çoğu durumda elektronik cihaz, her çalışana özel bir kart veya delikli kod aracılığıyla etkinleştirilir.

Anahtarsız Giriş Sistemleri İşletmenizin Varlıklarını Güvende Tutmak İçin Nasıl Çalışır?

Anahtarsız giriş sistemi, işinizin güvenliğini günlük operasyonlarda kesintiyi en aza indirecek şekilde sağlamanın harika bir yoludur. Her kapıyı her an gözetleyen güvenlik personeline ihtiyaç duymadan işletmenizi güvende tutar. İşte ortalama olanın nasıl çalıştığı:

Anahtarsız Giriş Sistemleri İşletmenizin Varlıklarını Güvende Tutmak İçin Nasıl Çalışır? - Lider Yangın

 1. Anahtarsız giriş sistemi cihazları, işletmenizin giriş kapılarının her birine kurulur. Binanın belirli alanlarında ekstra bir güvenlik katmanına ihtiyaç duyulursa, bu cihazlar gerekli tüm iç kapılara da monte edilir.
 2. Her çalışana benzersiz bir erişim kartı veya kodu verilir.
 3. Kart veya kod, sistemin yazılımına programlanarak çalışanın belirli günlerde, belirli saatlerde binanın belirli bölümlerine erişmesini sağlar.
 4. Çalışan, işe her geldiğinde kartını tarar veya kodunu anahtarsız giriş sistemi cihazına girer.
 5. Bu basit bir işlemdir, ancak kimin geldiğini ve kimin ayrıldığını her zaman izlemenizi sağlayan tamamen güvenli bir işlemdir. İşletmeler için bazı anahtarsız giriş sistemleri, belirli faaliyetleri kaydetmek ve yüksek riskli durumları belirlemek için izleme özelliklerine bile sahiptir. Bu tür teknolojik yetenekler, geleneksel bir kilit ve anahtar sistemi ile mümkün değildir ve işletmenizin tüm varlıklarını, özellikle de çalışanlarınızı güvende tutmak için daha iyi çalışırlar.

İşletmeniz İçin Anahtarsız Giriş Sisteminin 5 Faydası

Anahtarsız giriş sistemi, hangi sektörde olursanız olun işinize birçok avantaj sağlayabilir. Giriş sisteminizin araçları ve teknolojileri, seçtiğiniz ürün hattına bağlı olarak değişebilir, ancak çoğu şu ana yeteneklere sahiptir:

İşletmeniz İçin Anahtarsız Giriş Sisteminin 5 Faydası - Lider Yangın

 1. Otomatik Kilitleme ve Kilit Açma — Tüm giriş kapıları, belirli günlerde ve belirli saatlerde otomatik olarak kilitlenecek ve kilidi açılacak şekilde programlanabilir.
 2. Açık Kapı İzleme — Sistem, bir giriş kapısı zorla açıldığında veya çok uzun süre açık kaldığında sizi uyaracak şekilde programlanabilir.
 3. Hızlı Personel Değişiklikleri — Her çalışanın kartı veya kodu, çalışma programında veya konumunda herhangi bir değişikliği yansıtacak şekilde kolayca yeniden programlanabilir. İşe başlama, vardiya değişiklikleri, departman değişiklikleri ve işten ayrılma hiç bu kadar kolay olmamıştı.
 4. Zahmetsiz Kayıp Anahtar Yönetimi — Geleneksel kilit ve anahtar sistemlerinde, kayıp bir anahtar, yeni bir anahtarın kesilmesi ve ilgili kilitlerin değiştirilmesi için harcanan zaman ve parayla sonuçlanabilir. Anahtarsız giriş ile, eksik kartı veya unutulan kodu devre dışı bırakıp yenisini etkinleştirebilirsiniz.
 5. Kapsamlı Etkinlik Takibi — Çoğu anahtarsız giriş sistemi, belirli kapıların, departmanların ve çalışanların faaliyetlerini izlemenize olanak tanır. Bu, kimin girip çıktığını takip etmenize ve yüksek riskli durumları belirlemenize yardımcı olabilir.

Lider Yangın & Güvenlik Sistemlerinde, yıllardır anahtarsız giriş güvenlik sistemi çözümleri ile müşterilerimizin işlerini güvende tutuyoruz. Anahtarsız giriş sisteminizi, tesisinizin benzersiz güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirilmiş bir şekilde tasarlamanıza, kurmanıza ve test etmenize yardımcı olabiliriz. Kurulduktan ve programlandıktan sonra, ekibinizi ekipmanın güvenli ve etkin kullanımı konusunda eğiteceğiz.

Anahtarsız giriş kartı sistem çözümlerimiz, tüm yangın, bina kodu gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, diğer bazı sağlayıcıların sunmadığı birkaç ek avantaj da sunarlar, örneğin:

 • Entegre Erişim Kontrolü — Kapı ve asansör kontrolü, izinsiz giriş sistemleri, park kontrolü, kablosuz kontrol ve daha fazlasını içeren entegrasyon özelliklerine sahip, yönetimi kolay bir sistem.
 • Çok Siteli Planlama, Raporlama ve Kontrol — Tek bir merkezi idari konumdan planlayın, raporlar alın ve çeşitli giriş noktalarını kontrol edin.
 • Bulut tabanlı erişim kontrol yazılımı, birden fazla siteye erişmenize, verilerinizi güvenli bir şekilde saklamanıza ve acil bir durumda yanınızda olmadan değişiklik yapmanıza olanak tanır.
 • Bina güvenliği esastır ve anahtarsız giriş sistemi bunu başarmanın en iyi yollarından biridir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
 • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.