trarenfrru

Tüm Personele Yangın Tahliye Tatbikatı Yaptırılması

Yangınlar çeşitli nedenlerle ortaya çıkarak yine çeşitli birçok tehlikenin oluşmasına da yol açan felaketlerdir. Buna göre yangınların engellenmesi ya da yangınlara karşı kişilerin kendilerini daha iyi koruyabilmesi için birçok yöntem de izlenebilir. Bu yöntemlerden biri de özellikle de işyerleri kapsamınca tüm personele yangın tahliye tatbikatı yaptırılması işlemidir.

Tüm Personele Yangın Tahliye Tatbikatı Yaptırılması - Lider Yangın

Kişilerin son derece yangınlara hazırlıklı olması ve neticesinde de yangınlar karşısında nasıl davranması gerektiğiyle alakalı net bilgileri elde etmesi açısından personeller üzerinde yangın tatbikatı uygulanması da son derece önemlidir. Bu gibi yangın tatbikatlarıyla birlikte kişiler hem daha fazla yangınla mücadelede bilgiye sahip olabilecek hem de yine kişilerin risklerle karşılaşma ihtimali de azalacaktır.

Tatbikatlar İçin Hazırlanan Senaryolar

Tatbikatlar için hazırlanan senaryolar kişilerin yangınlar karşısında nasıl davranması gerektiğiyle alakalı olarak birçok bilginin edinmesinde yardımcı olacaktır. Bu anlamda tatbikatlara verilecek olan önemler de gerek işyerleri gerekse de topluluk alanlarında artırılmalıdır.

Tatbikatlar İçin Hazırlanan Senaryolar - Lider Yangın

Tatbikatların belirli periyotlar aralığında gerçekleşecek olması da yine bu anlamda kişilerin daha fazla güvenli alanlarda oluşmasını da sağlayacaktır. Aynı zamanda yine tatbikatların sıklaştırılması ve verimli biçimde uygulanması da işyerinde oluşabilecek yangınlar neticesinde oluşabilecek mal ve can kayıplarını en aza indirgeyecektir. Yangın tatbikatı tüm bu işlemler için oldukça önemli bir durum teşkil eder.

Yangın Tatbikatının Sıklıkla Yapılması

Yangın tatbikatı sadece işyerleri kapsamında değil evlerde, apartman dairelerinde, kurumsal dairelerde ve okul gibi eğitim yerlerinde de mutlaka uygulanması gereken tatbikatlardan bir tanesidir. Nitekim insandan kaynaklı da olabilecek şekilde meydana gelen yangınların en etkili biçimde söndürülmesi ya da yangınlardan en etkili biçimde hasar almadan çıkılması adına yangın tatbikatlarının sıklıkla yapılmasında da yarar vardır.

Yangın Tatbikatının Sıklıkla Yapılması - Lider Yangın

Nitekim çok ağır işyerlerinde ya da patlayıcı, parlayıcı gibi yangınları tetikleyecek maddelerin çok olduğu yerlerde çıkabilecek yangınlar karşısında kişilerin bilinçlenmesinde yarar vardır. Yangın tatbikatları uygulanarak bu kişilerini çalışanların özellikle de bilinçlenmesi gerektiğiyle alakalı çalışmaların da yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde yangınlar ciddi sorunlara ve olumsuz tablolara da sebebiyet verebilir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Lider Yangın ve Güvenlik Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh. Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat : 3 Pendik/İstanbul
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Bizi sosyal kanallardan takip edebilirsiniz.